בניית שריר, התאוששות אחרי אימון, שיפור סיבולת ושריפת שומנים. כל הסיבות לכך שאומגה 3 היא גן עדן לכל הספורטאים ועל מה יש להקפיד לפני שקונים.

כל ספורטאי יודע שהחלק החשוב ביותר בתזונת ספורט הוא צריכת חלבונים חכמה ומאסיבית,שכן החלבונים הם אבני הביניין של השרירים שלנו. היום עם עליית המודעות לתזונה נכונה, חלה עלייה גם בצריכת האומגה 3 כחלק מתזונת הספורט. אומגה 3 הוא רב חלבון המורכב מחומצות שומן אשר מייעל את תהליך בניית השריר, שריפת השומנים ואת תפקודה הכולל של מערכת העיכול. כיצד כל זה קורה ומה כדאי לבדוק לפני שרוכשים אומגה 3?


בקצרה: מהי אומגה 3

אומגה 3 כאמור היא שם כולל לשלוש חומצות שומן שונות. ALA, DHA ו DPA. את הסוג הראשון ALA, ניתן למצוא במקורות צמחיים כמו זרעי פישתן, מרווה מרושתת, אגוזי מלח ושמן קנולה. סוג זה של חומצות שומן מסוג אומגה 3 הוא קשה יותר לספיגה ולרוב יעיל אך ורק בצורה של תוספי תזונה ייעודיים אשר מקלים על ספיגתו. שני הסוגים האחרים הם המומלצים והיעילים ביותר לספיגה אופטימאלית ואותם ניתן למצוא בעיקר בדגי ים או בתוספי תזונה ממקור ימי.

אומגה 3


מדוע האומגה 3 מומלצת לספורטאים

איך כל זה קשור לספורטאים? ובכן ההשפעה של האומגה שלוש על הגוף שלנו היא אדירה. חומצות השומן מסוג אומגה 3 אחראיות על תהליך בניית כל התאים בגוף, ביניהם כמובן השרירים. נימצא קשר ישיר בין גדילת מסת השרירים לצריכה של אומגה 3 על בסיס קבוע ביחד עם שיגרת החלבונים. אומגה 3 מגבירה את קצב חילוף החומרים ומייעלת את תהליך שריפת השומנים, מייעלת את תהליך הובלת החמצן אל התאים ואפילו מעלה את רמת האנרגיה ומגבירה את ייצור הורמון הגדילה- הורמון האחראי על גדילת השרירים אצל ספורטאים. בין שלל יתרונותיה לספורטאים של האומגה 3 אפשר למנות:

  • מסייעת לירידה במשקל

  • מעלה את רמות האנרגיה

  • מסייעת להתאוששות בין אימונים

  • מסייעת להתאושש מפציעות ספורט

  • מסייעת לתהליך בניית שריר

  • משפרת את הריכוז

  • מאזנת לחץ דם

  • מפחיתה כולסטרול


איזה אומגה 3 יעילה ואיזה אומגה 3 עלולה להזיק לך?

לא כל תוסף תזונה אומגה 3 הוא בטוח לשימוש, בעצם חלקם אף עלולים להיות מזיקים לבריאות, כל זאת בגלל כמות המתכות הכבדות שניתן למצוא בהם. לפני שאנחנו רוכשים אומגה 3, חשוב לזכור כי מדובר במוצר שעשוי משמן דגים, ולא כל דג הוא בריא ובטוח לצריכה. דגים גדולים כאמור, שוחים בעומק הים סביב פסולת מתכות כבדות, ניזונים מדגים אחרים שצרכו מתכות כבדות או מצמחים שכוסו בפסולת. לכן, לפני שנרכוש אומגה 3, חשוב לוודא כי מדובר במוצר שמיוצר מדגים קטנים וללא מתכות כבדות, הנקיים לחלוטין מכספית. דגים אלו אינם שוחים במעמקים (היכן שנשפכת הפסולת) ואינם ניזונים מדגים "רעילים" אחרים. על התווית לציין בבירור כי מדובר באומגה 3 המיוצרת מדגי ים קטנים ונטולת מתכות כבדות. לצפייה באומגה 3 מדגים קטנים וללא מתכות - לחצו כאן