אביב אביב מספרת על אבקת החלבון שלה ועם איזה טעם היא חייבת לפתוח את הבוקר. ישבנו לשיחה על כוס אבקת חלבון, ירקות טריים וביצה. בסוף יצא לנו גם מתכון לבוקר פורה במיוחד.


אביב אביב היא אמא עסוקה לשני ילדים אבל היא לא נותנת לזה לעצור אותה מלעסוק במה שהיא הכי אוהבת- ספורט. "בשנתיים האחרונות הזיקה שלי לספורט הפכה ממש לפיתוח גוף, פיתוח שרירים" היא מעידה על עצמה.


איך נכנסת לזה?


בהתחלה נכנסתי לזה ממש בטירוף, הלכתי לתזונאים והגעתי לרמת שומן מאוד נמוכה. הייתי אוכלת בלי תיבול בכלל, הכול לפי שעון- טירוף.


והיום?


ניסיתי טבעונות והמצב הבריאותי שלי היה על הפנים, חוסר ברזל, פשוט הייתי עלה נידף. ואני אחת שאחרי הריון לא סבלתי אפילו מחוסר ברזל. היום אני אוכלת גבינות ודגים, אני אוכלת בזמן, אוכל נורמלי. אני אוהבת לאכול ואני אוכלת בכמויות אבל אני מכינה מראש, הופכת את זה לסגנון חיים. אצלי זאת לא תקופה ולא מודה, אלא אורח חיים בריא שמתאים לאימונים שלי. לזה אני מוסיפה כמובן אבקת חלבון.


איזה טעם את מעדיפה?


אני נתפסתי על אבקת חלבון אלפא של נוטרידי ספורט בטעם אגוזי לוז. הטעם שלה חבל על הזמן, ממש כמו נוטלה. זה הולך מצוין עם בננה ובכלל עם פירות. אבל זה טעים בלי קשר גם רק עם מים.

את מרגישה שזה משלים לך חוסרים, או נותן לך דברים שאת לא מקבלת מהתזונה שלך?


כן, וזה נותן לי את המרקם שאני רוצה. אם זה להסמיך חלב סויה למשל עם שיבולת שועל. זה נותן לי מענה למתוקים ואני גם אופה עם אלפא.


את אופה עם אלפא?


כן ברור. אני יכולה לשים את זה במקום קמח בכל מתכון כמעט. אם נגיד אני צריכה קמח שקדים וקקאו אז אני מוסיפה את האלפא במקום, זה יוצא מעולה ובריא. אבל לא רק אפיה או בבית, גם בחוץ כשאני בדרך לחדר כושר או סתם בסידורים במקום לקנות מתוקים או חטיפים, אני מוסיפה מים ושותה. זה חוסך זמן וכסף וגם את הג'אנק שבחוץ.


כמה פעמים ביום את שותה אבקת אלפא


זה תלוי, אם אני בתקופת אימונים אז פעמיים ביום, ואם לא אז פעם אחת. על הבוקר אני לא מותרת.   


את עושה שייקים בבוקר?


כן עם ירקות, זה נותן לי את הטוויסט של המתוק ועונה לי על כל מה שאני צריכה בבוקר..


אמרת ירקות? לא פירות?


כן, ירקות זה מעולה. ובריא! והאבקה במאמת מוסיפה לי את המתיקות שאני צריכה בבוקר.


מה המתכון האהוב עלייך?


אבקת חלבון בטעם אגוזי לוז עם קצת סויה וניל, בננה טיפה וסילאן, מרסקת הכול בבלנדר עם ביצה או חלבון ביצה, או אפילו בלי ביצה בכלל גם יוצא מעולה


למה ביצה?


אז אני שופכת הכול למחבת ויוצא מדהים.


אביב אביב תודה רבה, גם על המתכון


בתיאבון!

להזמנה ישירה של אבקת חלבון אלפא - לחצי כאן