קצת על חטיפי חלבון

חטיפי חלבון הינם תת קבוצה בתוך משפחת תוספי התזונה. כל חטיפי החלבון מבוססים ברובם על אבקת חלבון מי גבינה מבודד, מקור מצוין לחלבון עשיר, איכותי ובכמות גדולה שנדיר למצוא במזון סטנדרטי.

זוהי אותה אבקה בדיוק המוכרת לנו משייק הפרוטאין הוותיק רק שהפעם היא באה בצורת "חטיף". חטיפי חלבון מומלצים נועדו להרגעה מידית של גוף הזקוק למזון, בין אם מדובר לאחר אימון מפרך, בתור תחליף מזין לסעודה שלמה בסדר יום עמוס מהרגיל או סתם כשמגיע הרצון למשהו מתוק ובריא, מבלי להרוס לעצמנו את שגרת התזונה עליה עמלנו כל כך קשה.

הם קלים לנשיאה ופשוט טעימים. בחטיפי חלבון כמות נדיבה מאוד של חלבון איכותי טהור, מיעוט פחמימה וכמות שומן מבוקרת, ביחס למה שאנחנו קוראים חטיף.

אז איפה הבעיה בעצם?

הבעיה מתחילה בעצם אצל ספקיות מוצרי החלבון המסתתרות מאחורי הכותרת המרשימה "חטיפי חלבון", מוצר שהוא בעיקרו טוב ונותן מענה מעולה לטווח רחב של סיטואציות בחיי העוסקים בכושר ותזונה.

חברות איכותיות פחות המשקיעות פחות פיתוח מעבדתי, משאבים במחקר, בטכנולוגיות ייצור ובטובת הלקוח, עשויות לשווק חטיפי חלבון באיכות ירודה יותר. יתכן כי הטעם יהיה משופר אך זאת יהיה בהכרח על חשבון איכות/כמות החלבון.

ולמעשה, העטיפה הנוצצת הנדמת כמקצועית, אמינה ומזינה, עם יתר חברותיה על המדף שבחנות הטבע, לעתים לא תספק ערכים תזונתיים משופרים בהרבה מאלו של חטיף רגיל לחלוטין. המלצה ראשונית חמה מאתנו, כדי לאתר חטיפי חלבון מומלצים, כדאי בראש ובראשונה לבחון היטב את טבלאות הערכים התזונתיים המצויות בגב אריזות החטיפים.

בודיבילדר אוכל חטיף חלבון

חטיפי חלבון מומלצים

על מנת להקל, ריכזנו לנוחיותכם חטיפי חלבון מומלצים וכן, סקירה קצרה על כל אחד מהם.

מקום 1- מאסל פארם קומבט

החטיף 'מאסל פארם קומבט' מחזיק בערכים תזונתיים משופרים וכמות גדולה של חלבון. בנוסף, הוא גם טעים מאוד. חטיף חלבון זה, זכה במקום הראשון לתואר האמריקני של "החטיף הנמכר ביותר" וכן בעוד תארים נוספים המעידים על איכותו.

ב 100 גר' חטיף, מנה עשירה של 31.7 גר' חלבון הנספג מיידית בגוף. זהו החטיף היחיד בעולם המכיל חלבון אייזולט כרכיב עיקרי וחשוב לציין שהחטיף ללא גלוטן. החטיף מגיע במגוון טעמים מעולים כגון, שוקולד לבן ופטל, עוגיות, קינמון ועוגת שוקולד.

מקום 2-allin

מדובר בחטיף Allin החטיף כשר חלבי לאוכלי אבקת חלב נוכרי , בנוסף על הוויטמינים, המינרלים וחומצות האמינו שבו, גם כמות של 34.2 גר' חלבון ל 100 גר' חטיף. בטעמים: קוקוס, לאטה קפה, קרם עוגיות, בוטנים קרמל, דאבל שוקולד, בננה טופי ותות חמוציות בתאבון!

מקום 3- Universal Bar

חטיף מעולה ללא גלוטן, ללא פחמימות ודל בשומן! במנת חטיף של 85 גר', ישנם 33 גר' חלבון איכותי מבודד. בחטיפי יוניברסל אין תוספת סוכר והערך הקלוריה שלהם אינו עולה על 296 ל 85 גר'. החטיף מגיע בטעמי שוקולד חמאת בוטנים ובטעמים נוספים.

יחד עם זאת, אם אתם מחפשים מקור מעולה לחלבון עשיר ואיכותי, מקור שגם יעניק לכם גיוון בין הארוחות השונות - אבקת חלבון אלפא במגוון טעמים מדהימים בשילוב מים, חלב שקדים, סויה או חלב רגיל הינה הפתרון המושלם לקבלת כמות החלבון הרצויה לכם אחרי אימון אינטנסיבי.

באנר רשימת אבקות החלבון כתבותלמחקרים בנושא חטיפי חלבון

מחקר מספר 1: חטיפי חלבון העשירים בחלבונים וסיבים תזונתיים, תורמים לבריאות האדם, מדכאים תיאבון ומסייעים להימנע מאכילה של ממתקים המבוססים על פחמימות

מחקר מספר 2: תכונות פונקציונליות של חטיפי חלבון – מחקר מפורט

מחקר מספר 3: שילוב חטיפי החלבון בתזונה שלנו – על ידי בחירה חכמה בחטיפים שבריאים באמת

מחקר מספר 4: היתרונות והחסרונות של חטיפי חלבון בסרטון קצר ואינפורמטיבי – חשוב לבחון איזה חטיף אנו בוחרים

מחקר מספר 5: השוואה בין חטיפי חלבון המבוססים על חלבון מן החי ובין חטיפים המבוססים על חלבון סויה

מחקר מספר 6: סקירה מפורטת אודות חטיפי חלבון

מחקר מספר 7: הנאה מחלבונים טרם, במהלך או לאחר פעילות גופנית – מייעלת משמעותית את האימון שלנו ואת תהליך ההחלמה והתפקוד הכולל של גופנו

מחקר מספר 8: חטיפי חלבון תורמים לבריאות השרירים שלנו ומייעלים את תהליך ההחלמה שלהם לאחר פעילות גופנית, במהלך הלילה

מחקר מספר 9: ההשפעה של תיסוף של חומצות אמינו שונות על איכות הפעילות הגופנית שלנו

מחקר מספר 10: השוואה בין חטיפי חלבון ובין ממתק הסניקרס

מחקר מספר 11: כאשר אנו רוצים להעלות מסת שריר, כדאי לנו ליהנות מיותר חלבונים על בסיס יומי

מחקר מספר 12: חשיבות הטריות של חטיפי החלבון

מחקר מספר 13: בחינת הזמנים האופטימליים, ליהנות מתוספי חלבון או חטיפי חלבון, כדי למקסם את הפעילות הגופנית שלנו

מחקר מספר 14: הנאה מכמות נאה של חלבונים ביומיום לעומת פחמימות, תורם לבריאות של מחזור הדם של האישה ומסייע לה להוריד במשקל ביעילות