מה ההבדל בין חלבון מי גבינה מרוכז לחלבון איזולט, מה הופך אותו לחלבון האופטימלי ביותר עבור ספורטאים, והאם ניתן בכלל להגיע ל 100 אחוז חלבון? כל מה שרציתם לדעת על החלבון הכי חם בשוק

תזונה נכונה היא אבן יסוד עבור כל ספורטאי באשר הוא. בימינו, אין כמעט ספורטאי בין אם מקצועי ובין אם חובב, אשר אינו מודע לפירמידת המזון, לחלוקה בין חלבונים, פחמימות ושומנים, ולמאזן הקלורי היומי הנדרש על מנת לתחזק גוף חזק ובריא. מעבר לכך, אבקת חלבון היא ללא ספק תוסף התזונה החשוב ביותר עבור מרבית הספורטאים היום.

אחת מאבקות החלבון המדוברות ביותר, והפופולריות בימינו, הינה אבקת איזולט. סביר להניח ששמעתם עליה לא פעם (אם לא עברתם אליה עד היום) מאת יועצי תזונה, מדריכי חדר כושר ומי לא. אך האם אתם יודעים מה זה אומר בעצם? ומה ההבדל בין אבקת חלבון רגילה לבין אבקת איזולט?


חלבון מי גבינה

כדי להבין מה זה חלבון איזולט, כדאי שנבין קודם כל מה זה חלבון מי גבינה- החלבון ממנו עשויות מרבית אבקות החלבון. נתחיל מזה שחלבון מי גבינה הוא תוצר (בעבר הוא נחשב לתוצר לוואי) של תעשיית החלב. בתהליך יצירת הגבינות במפעלים, מפורק החלב לשני חלקים- חלבון הקזאין שמהווה 80% מחלבון החלב, והיתר לחלבון מי גבינה.

מחלבון הקזאין מכינים את הגבינות, ואילו את חלבון מי הגבינה היו משליכים פעם, זאת עד שקמו מומחים והבינו שבעצם מדובר בחלבון המתאים ביותר למתאמנים ולגוף האדם בכלל, שכן הוא קל מאוד לעיכול ונספג בצורה אידיאלית, בניגוד לקזאין שהוא חלבון קשה הרבה יותר לעיכול.

shutterstock 1180205470


חלבון מי גבינה איזולט לעומת חלבון מי גבינה מרוכז

אבקת מי חלבון מכילה את הריכוז הגבוהה ביותר של חומצות אמינו קצרות אשר מתחמצנות ישירות בשריר ולפיכך תורמות באופן ישיר לרמת הכושר הגופני ולבניית השריר. בנוסף, חלבון מי גבינה הוא חלבון מסיס במים, מה שהופך אותו לחלבון שנספג בגוף בצורה האופטימלית ביותר. אז מה זה בעצם איזולט? חלבון מי גבינה איזולט הוא חלבון מבודד אשר מתוך 100% מי גבינה מכיל בין 80% ל 90% חלבון ומעט שומן ופחמימה.

אבקת חלבון איזולט היא אבקה שעברה תהליך בידוד חלבון איזולט מתקדם ומכילה בין 80% ל 90% חלבון ואינה מכילה כמעט פחמימות, שומנים וסוכרים או לקטוז, כפי שניתן לראות לפי התרשים:


החלבון המושלם לספורטאים

מה שמייחד את חלבון האיזולט מחלבונים אחרים, הוא מהירות הספיגה בגוף. חלבון איזולט טהור נספג בגוף מיד בתום האימון ומהר יותר במספר דקות מחלבון מי גבינה שאינו טהור. אמנם כמה דקות נשמע כמו פרק זמן זניח, אך בכמה דקות אלו הגוף שלנו מספיק להתחיל בתהליכים קטבוליים (מפרקי שריר).

חלבון האיזו בולם את התהליכים האלו ובמקום זה תומך בתהליכים אנאבוליים (בוני שריר) מיד בתום האימון, ולכן גם התוצאות המהירות הנראות לעין כבר לאחר תקופה קצרה של צריכת אבקת חלבון איזולט. בנוסף, מכיוון שמדובר באבקה אשר אינה מכילה פחמימות, סוכרים ושומנים כלל, היא אידיאלית לתקופות חיטוב ולהגדלת מסת שריר ללא עלייה ברמות השומן בגוף.

לצפייה בקטגוריית חלבוני האייזולייט לחצו כאן