אנחנו מתאמנים בשביל לחיות טוב ובשביל להיראות במקסימום. אבל מה זה שווה אם מחוץ לאימון הכל כבד ואין לנו כוח? מחקרים קובעים שפוטנציאל האנרגיה נמצא ברובו בתזונה. אז מה הסוד?

ספורטאים צריכים לתדלק את הגוף בהרבה אנרגיה כדי לעמוד בעומס של האימון ולמקסם את הביצועים.

הבעיה מתחילה כשכמות האנרגיה שאנו מוציאים גדולה יותר מכמות האנרגיה שיש לנו בגוף. זה נפוץ במיוחד אצל ספורטאים ואנשים שמתאמנים בקביעות, ומוציאים הרבה יותר אנרגיה מאנשים שאינם מתאמנים.

מחקרים מראים כי חוסר באנרגיה אצל מתאמנים עלול לגרום לירידה בביצועים, התאוששות לקויה וסיכון מוגבר לפציעה.

חשיבות האנרגיה לספורטאים

בין האנרגיה לבין השרירים בגוף יש יחסים הדדיים. מצד אחד, השרירים אחראיים לחלק גדול מהוצאת האנרגיה, גם במנוחה וגם במהלך פעילות גופנית. ומצד השני, אם אין בגוף מספיק אנרגיה – האימון לא יהיה בעצימות גבוהה מספיק, ואז השריר לא ייבנה כמו שצריך. בנוסף, בלי מספיק אנרגיה מסת השריר לא תישאר לאורך זמן.

כלומר - כדי לשפר ביצועים, להגדיל את מסת השריר ולשמור עליה לאורך זמן, חייבים לשמור על רמת אנרגיה גבוהה לכל אורך היום, ולא רק לפני או במהלך האימון.

לפרטים על תוסף מומלץ להעלאת האנרגיה לחצו כאן >>

הרכיבים הטבעיים שמעלים אנרגיה

צמחי מרפא ורכיבים אורגניים רבים הוכחו מחקרית כמסייעים להעלאת האנרגיה בגוף.

מחקרים מראים כי קפאין, שהינו רכיב 100% טבעי הנמצא בעיקר בפולים של קפה, מעלה את רמת האנרגיה בגוף על-ידי שחרור הגלוקוז בתאים. גם צמח האשווגנדה – שזכה בהודו לכינוי "כוח סוס" בזכות העוצמה שלו - נחקר ונמצא יעיל ביצירת אנרגיה בגוף לצורך העלאת מסת שריר.

מאקה הוא צמח המכיל כמות גדולה של ויטמינים ומינרלים, ומחקרים מראים שהוא מעורר ומחזק את הגוף במצבי עייפות, ומקצר תהליכי ההתאוששות לאחר מאמץ.

מאקה נותנת אנרגיה לספורטאים | טבע בריא

מחקרים מראים שגם צמח הגוארנה ממריץ את הגוף ומשפר ביצועים אתלטיים. עוד נמצא במחקרים ששורש ג'ינסנג קוריאני יעיל בהתמודדות עם עייפות כרונית וחולשה כללית. צמח נוסף הוא שורש הליקוריץ, שמחקרים מראים את יעילותו במצבי תשישות ואת יכולתו להגביר אנרגיה.

רכיבים נוספים שנחקרו ונמצאו יעילים בהעלאת האנרגיה הם ויטמין C, קו אנזים Q10 שמחקרים מראים כי הוא יעיל במניעת נזק לשרירים והגברת סיבולת באימונים, וויטמין 12B, שנמצא שהוא מייצר אנרגיה על-ידי השתתפות בתהליך הפירוק של הפחמימות לגלוקוז.

להזמנת תוסף מומלץ להעלאת האנרגיה לחצו כאן >>

איך הכי יעיל לצרוך את הרכיבים האלה?

את כל אחד מהרכיבים האלה ניתן לצרוך בנפרד, אך כיוון שכל אחד מהם פועל בגוף בצורה אחרת, כדי להשיג אפקט מקסימלי הכי יעיל לצרוך את כולם ביחד. רק שלצרוך כל יום 9 תוספים שונים כדי להעלות את האנרגיה זה מאוד מסורבל ויקר.

מסיבה זו פיתחה חברת אלפא את אלפא ®Power Pro, פורמולה מקצועית לספורטאים המכילה את כל הרכיבים שנבדקו מחקרית בריכוז אופטימלי. כדי להעלות את רמות האנרגיה לאורך כל היום ולשפר את ביצועי האימון, כל מה שצריך זה לצרוך 2 כמוסות ביום של אלפא פאוור פרו®.

חשוב לציין, שאלפא פאוור פרו הינה פורמולה מתקדמת להעלאת אנרגיה לשימוש יומיומי, שאיננה מחליפה את הצורך בשימוש בתוסף קדם אימון לפני אימון בעצימות גבוהה.


להזמנת תוסף מומלץ להעלאת האנרגיה לחצו כאן >>
מאיה בן שושן משמשת בשנים האחרונות ככתבת בריאות במגזין טבע בריא. היא בעלת תואר שני בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב, עם ניסיון רב שנים ככותבת, עורכת ויוצרת תוכן לדיגיטל ולטלוויזיה בתחומי הבריאות, ה-wellness והלייף סטייל.