האננס הוא פרי טרופי ממשפחת הברומליים, הגדל בעיקר באזורי ברזיל, בוליביה ופרגוואי, תאילנד ואזורים טרופיים רבים נוספים, בעיקר במרכז אמריקה, אפריקה ודרום-מזרח אסיה. כיום אף מגדלים כאן בישראל אננס בחממות.

100 גרם של כמה קלוריות יש באננס מכילים כ- 50 קלוריות בלבד. פרי אננס שלם (אשר לרוב שוקל באזור הקילו) מכיל בין 500 קלוריות בממוצע.


הבריאות שטמונה באננס


בדומה לרוב הפירות, כמה קלוריות יש באננס מכיל כ- 85% מים על כל 100 גרם. זהו פרי שכדאי לנו ליהנות ממנו בימי הקיץ הקופחים, כדי לסייע ולשמר את רמות האנרגיה והנוזלים בגופנו.

כמה קלוריות יש באננס אף מכיל כמויות יפות של ויטמין C, כמויות יוצאות דופן של ויטמין K, מעט סידן, מגנזיום ואשלגן.

כדאי לנו לאכול יותר כמה קלוריות יש באננס, בזכות הרמות היפות של ויטמין K המצויות בו. הוויטמין חיוני מאוד לגופנו: הוא מאפשר למחזור הדם שלנו לבצע את תהליכי הקרישה באופן מאוזן, על ידי הזנת מחזור הדם שלנו בחלבונים, שמסייעים לשמור על הניידות של מחזור הדם, למנוע היווצרות של קרישי דם באופן שוטף ואף לייעל את פעולת הקרישה, במקרים של פציעה.
ויטמין K אף תורם לבריאות העצם ומסייע להזין אותה בחלבונים, שיישמרו על כוחה וחוסנה.

כמה קלוריות יש באננס אף מכיל כמויות גדולות של מנגן, מינרל שנדיר ברוב המאכלים שאנו אוכלים כיום. המנגן מסייע לגופנו להפעיל אנזים בשם פרולידייס, אשר מספק את חומצת האמינו – פרולין. הפרולין היא חומצת אמינו החשובה מאוד לתהליך ייצור הקולגן – החלבון שמסייע לשמור על העור שלנו מתוח, גמיש ובעל מראה צעיר.

כמה קלוריות יש באננס אף מכיל ברומלין – אנזים אנטי-דלקתי, המכיל סגולות מרפא המקלות על כאבים (בעיקר כאבי פרקים ומפרקים). הברומלין הוא אף אנזים עיכול איכותי; הוא מסייע לפרק חלבונים וסידן בגופנו ביתר יעילות ומקל על קשיי עיכול כגון עצירות, כאבי בטן או בטן נפוחה.