הבגט הוא לחם צרפתי, ארוך ודק, בעל מרקם קריספי מבחוץ ורך מבפנים. כמה קלוריות יש בבגט לרוב עומד על אורך של 65 ס"מ בממוצע, אך כמובן שקיימות גרסאות שונות קצרות וארוכות יותר, שעשויות להגיע עד למטר.

למרות הטענה כי כמה קלוריות יש בבגט הוא צרפתי, המקור האמיתי שלו הוא במאה ה- 19 של וינה, כאשר החלו תנורי הקיטור ליהנות מתאוצה.

נהוג לאכול את הבגט עם חמאה וריבה, גבינות ואף לשלב אותו עם שווארמה או מיני בשרים שונים.

כאשר אנו שואלים את עצמנו כמה קלוריות יש בבגט, עלינו להבין כי הדבר תלוי במשתנים רבים כגון סוג הקמח ממנו עשוי הבגט, אורך הבגט ומה שמכיל הבגט עצמו.


כמה קלוריות יש במינים שונים של בגט

• כמה קלוריות יש בבגט העשוי מקמח לבן, השוקל 280 גרם, לרוב יעמוד על 650 קלוריות בממוצע.

• כמה קלוריות יש בבגט העשוי מקמח מלא, השוקל 280 גרם, לרוב יעמוד על 630 קלוריות בממוצע.

זה במקרה הטוב. רוב כמה קלוריות יש בבגט מכילים בממוצע בין 900 ל- 1000 קלוריות, כאשר אנו קונים אותם במאפיות או יחד עם מאכלים שונים.

הסיבה לכך היא כמות השומנים הלא בריאים, לרבות מרגרינה והסוכרים שמכילים לחמי הבגט.


כדי לשמור על בריאותנו – נדבק בחיטה מלאה


לכולנו מתחשק כמה קלוריות יש בבגט לעיתים ומותר לנו להתפנק, אך יש לזכור כי לחמים העשויים קמח לבן ומוכנים במאפיות פעמים רבות מזיקים לגופנו.

כדי להימנע מהתופעה, כדאי לנו לפנות למאפיות בריאות, שמפרסמות את המתכונים של הלחמים שלהם באופן פומבי ואף מכינים לחמים בריאים רבים כגון לחמים מחיטה מלאה ולחמי מחמצת.

בנוסף, לרוב כדאי לנו לדבוק בלחמים מחיטה מלאה, כוסמין או שיפון, שתורמים ערכים תזונתיים רבים יותר לגופנו ומכבדים עליו פחות באופן משמעותי.