להזמנות: 03-6485501
סל הקניות
סגירה
שם
כמות
מחיר
הבית שלך לחיים בריאים יותר
100% קניה בטוחה
שירות לקוחות 03-6485501
  • קנייה מאובטחת
  • החזר כספי מלא
  • אפשרות תשלום לשליח
  • משלוח מהיר
הג'חנון הוא מאכל יהודי-תימני מסורתי שמקורו בעיר עדן – עיר נמל בתימן, בה בעבר התגוררה קהילה יהודית-תימנית גדולה.

כמה קלוריות יש בג'חנון מכיל בדרך-כלל ובעיקר קמח לבן, הרבה מרגרינה או חמאה, מעט מלח ומעט סוכר. כדי להצליח ולהכין כמה קלוריות יש בג'חנון איכותי, יהיה עלינו ללוש את הבצק ולקפל אותו שוב ושוש, עד שנצליח ליצור בצק עלים. בתום תהליך ההכנה של הבצק, יהיה עלינו לקפל את הג'חנון לצורה העגלגלה והארוכה שלו. לאחר מכן, נאפה את כמה קלוריות יש בג'חנון בסיר ייחודי, שמותאם לאפייה איטית. תהליך האפייה עשוי לארוך בין 8 ל- 12 שעות, אך בסופו נהנה ממאפה חם, רך ומתוק.

נהוג לשלב את כמה קלוריות יש בג'חנון יחד עם רסק, ביצה וחריף. לעיתים אף אוכלים אותו עם חילבה.

כמה קלוריות יש בג'חנון משתנה מהכנה להכנה, אך מכיל 400 קלוריות ל- 100 גרם בממוצע. יחידה של כמה קלוריות יש בג'חנון מכילה בין 600 ל- 700 קלוריות!


הג'חנון עתיר בשומנים לא בריאים


למרות היות כמה קלוריות יש בג'חנון מאפה מסורתי וטעים מאוד, הוא לא בריא לגופנו כלל וכלל. ראשית כל, שימוש במרגרינה בפני עצמו נחשב למזיק לגופנו, כתוצאה משומני הטרנס המהונדסים שמצויים בו. גופנו מתקשה מאוד לפרק את השומנים הללו ולכן, פעמים רבות הם פשוט מצטברים לאורך מחזור הדם שלנו.

שימוש בחמאה לא יימנע את רוע הגזרה, כתוצאה מתהליך האפייה הממושך של הג'חנון: אפייה לאורך זמן מביאה אט-אט לשינוי המבנה המולקולרי של השומנים שמצויים בג'חנון וכתוצאה מכך, הם הופכים לשומנים שלגופנו כמעט בלתי-אפשרי לפרק ביעילות.

כדי להצליח ולפרק שומנים מעין אלו, גופנו יזדקק לטמפרטורות גבוהות של חום והרבה מאוד חמצן. התהליך עשוי להימשך זמן רב מאוד ואף לא להסתיים לעולם; פעמים רבות הגוף שלנו לא מצליח לפרק את השומנים הללו.

למרות הטעם המופלא והייחודי, כדאי לנו להימנע מהג'חנון בכל מחיר, בייחוד אם אנו מבקשים להוריד במשקל ו/או לקיים אורח-חיים בריא.

nutri d banner long newlow

תפריט הבריאות שלך

NUTRI-D SUPPLEMENTS

צעד אחד מפריד בין
הבריאות שבטבע והגוף שלך

לקניה ישירה >
X
הבית שלך לחיים בריאים יותר