הבגט הוא לחם צרפתי, ארוך ודק, בעל מרקם חיצוני קראנצ'י ופנים נימוך. כמה קלוריות יש בחצי בגט לרוב עומד על אורך של 30 ס"מ בממוצע, אך כמובן שקיימות גרסאות שונות, קצרות וארוכות יותר, שעשויות להגיע עד לחצי מטר.

נהוג לאכול את כמה קלוריות יש בחצי בגט יחד עם חמאה וריבה, גבינות ואף לשלב אותו עם פלאפל, שווארמה או מיני בשרים שונים. האוכלוסייה הישראלית נוהגת ליהנות מבגטים על בסיס קבוע.

רובנו טועים לחשוב כי כמה קלוריות יש בחצי בגט הוא צרפתי, אך האמת לאמיתה היא שהמקור של כמה קלוריות יש בחצי בגט הוא במאה ה- 19 של באזור וינה, אוסטריה, כאשר החלו תנורי הקיטור ליהנות מתאוצה. בזמנו, קיצצו את שעות העבודה של האופים וכתוצאה מכך הם התקשו להכין מאפים איכותיים וגדולים, כפי שהיו רגילים. כמה קלוריות יש בבגט היה למאפה ארוך, אך דק, שהיה מהיר בהרבה להכנה בזמנו.

כאשר אנו שואלים את עצמנו כמה קלוריות יש בחצי בגט, עלינו להבין כי הדבר תלוי במשתנים רבים כגון סוג הקמח ממנו עשוי חצי הבגט, אורכו המדויק ומה שמכיל הבגט עצמו.


כמה קלוריות יש במינים שונים של חצי בגט

• כמה קלוריות יש בחצי בגט העשוי מקמח לבן, השוקל 150 גרם בממוצע, לרוב יעמוד על 350 קלוריות בממוצע.

• כמה קלוריות יש בחצי בגט העשוי מקמח מלא, השוקל 150 גרם בממוצע, לרוב יעמוד על 330 קלוריות בממוצע.

זה במקרה הטוב. רוב כמה קלוריות יש בחצי בגט מכילים בממוצע בין 40 ל- 500 קלוריות, כאשר אנו קונים אותם במאפיות או יחד עם מאכלים שונים.

כולנו אוהבים ליהנות מבגט מידי פעם ופעם, אך כדי לשמור על בריאותנו כדאי לנו להקפיד בעיקר על לחמי מחמצת, לחמים העשויים קמח כוסמין, קמח שיפון או חיטה מלאה, אשר מכילים הרבה פחות סוכרים ושומנים לא בריאים, בהשוואה לחיטה הלבנה.