דג הטונה הוא מונח מטרייה לשבטים רבים של דגים ממשפחת הטונה, שמשתייכים למשפחת הדגים הקולייסיים, שכוללת בין היתר גם את דגי המקרל.

דג הטונה מאוד נפוץ בארצנו ובעולם: נהוג לשלב אותו נא בסושי או מאכלים אסייתיים למיניהם, לאפות אותו בתנור או לאכול אותו משימורים. כמובן, כמה קלוריות יש בטונה פחות מומלץ משימורים, משום שמדובר בדג מעובד יותר.


כמה קלוריות יש בטונה במצבים שונים

• כמה קלוריות יש בטונה טרייה, מבושלת, משתווה ל- 184 קלוריות ל- 100 גרם.
• כמה קלוריות יש בטונה אפויה ישתוו ל- 177.5 קלוריות ל- 100 גרם.
• כמה קלוריות יש בטונה משימורים, שמושרית בשמן משתווה ל- 195 קלוריות על כל 100 גרם.
• כמה קלוריות יש בטונה משימורים, שמושרית בשמן משתווה ל- 104 קלוריות על כל 100 גרם.


חשיבות בריאות הדגים לחיינו


כמה קלוריות יש בטונה הוא דג שומני מאוד בעל בשר ורוד, אשר מכיל בעיקר את השומן הבריא ביותר עבור גופנו – אומגה 3.

אומגה 3 היא חומצת שומן בלתי-רוויה וחיונית, שלגוף שלנו קל יותר לפרק ולנצל לשימושים שונים, לעומת חומצות שומן רוויות ושומני הטרנס.

בשונה משומנים אחרים, אומגה 3 מטיבה את פרוצדורות הטיהור השונות של מחזור הדם והתאים שלנו משומנים לא בריאים: אומגה 3 המצויה בדגים כמו כמה קלוריות יש בטונה נחשבת ל- HDL – אשר תפקידו הוא להעביר כולסטרול מיותר מהתאים, דרך מחזור הדם שלנו, אל המעיים שלנו. הכולסטרול מפורק במעיים על ידי מיצי מרה ולאחר מכן, מופרש מגופנו כפסולת.

אומגה 3 אף מהווה חלק משמעותי מהמוח שלנו (60% מכמות השומנים), העיניים (40% מהקרנית) שלנו, מסייעת להקל על דלקתיות-יתר בגופנו ואף להתמודד ביעילות עם תופעת הרדיקלים החופשיים – מצב של חמצון-יתר בגופנו, שללא טיפול עשוי להביא למחלות סופניות.