טוסט (בעברית נקרא "קלי".), הוא מאכל האהוב על כולם: יכול להוות חלק בארוחת הבוקר, הערב והצהריים. הטוסט משתלב היטב עם כל ואכל וממרח והוא תוספת נהדרת אם אנחנו מחפשים תוספת זריזה, טעימה ומשביעה ליד האוכל. אבל כולנו שאלנו את עצמנו: כמה קלוריות יש בטוסט? מיד נענה על השאלה הדחופה כמה קלוריות יש בטוסט, שאלה שמעסיקה את כל אוהבי הטוסט – כי תמיד חשוב לדעת מה אנחנו מכניסים לגוף שלנו.
המילה "טוסט", מתייחסת לפרוסת לחם שהשחימה בתגובה לחום. תגובה זו נקראת "תגובת מייאר"; שהופכת את הטוסט לשחום וקשיח יותר, מה שמאפשר מריחה קלה יותר של ממרחים שונים.


היסטוריה


האזכור הראשון לטוסט הופיע בשנת 1430. בהתחלה, הטוסט היה מזון שטובלים במשקה כדי להוסיף לטעמו. המילה "טוסט", אף שימשה כמחווה להבעת משיכה לאישה. הטוסט המשיך והתפתח: משנת 1850 ואילך הוא החל לשמש גם כמרכיב במסעדות איכותיות בסגנון צרפתי.
כיום, הטוסט משמש אותנו בהמון דרכים: אפשר לטבול אותו במרק, למעוך בתוכו גבינות ותוספות, למרוח עליו ממרחים ואפשר להגיש עליו תבשילים חמים. כול זה ועדיין לא גילינו כמה קלוריות יש בטוסט, הרי יש לו כל כך הרבה אפשרויות הגשה לכן לא יכול להיות שיש רק סכום קלוריות אחד שמתאים לטוסט.


ערכים


הערכים תקפים ל- 100 גרם טוסט ללא שום תוספת. טוסט שוקל 56 גרם פחמימות, מכיל 4.3 גרם שומן נתרן ואשלגן בערכים נמוכים. בטוסט אין כולסטרול, הוא מכיל מעט סיבים תזונתיים ו- 13 גרם חלבון.
מנתונים אלה ניתן להסיק שהטוסט הוא לא מאכל מזיק או בריא בצורה יוצאת דופן, לכן אכילה של הטוסט בצורה מאוזנת יכולה להיות נהדרת, ניתן גם להוסיף לטוסט מאכלים בעלי ערך תזונתי גבוה יותר ועל ידי כך להפוך את הטוסט למאכל בריא אך כמובן אנו נגדיל את מספר הקלוריות שהטוסט מכיל.
לכן כמה קלוריות יש בטוסט? בטוסט יש 313 קלוריות. ועכשיו כשאנחנו יודעים כמה קלוריות יש בטוסט, נבחר את התוספת האהובה עלינו ובתיאבון.