טופי הוא ממתק ממקור אנגלי, אשר מיוצר על ידי הרתחת דבשה או סוכר עם חמאה, חלב ולפעמים גם קמח. אף ניתן להוסיף לטופי צימוקים או שקדים, לשם עידון או המתקה נוספת.

כמה קלוריות יש בטופי מכיל כ- 400 קלוריות בממוצע ל- 100 גרם וכ- 20 קלוריות ליחידה של כמה קלוריות יש בטופי, המשתווה ל- 5 גרם בלבד.

הטופי מכיל כמות אדירות של סוכרים

פחמימות פשוטות או חד- סוכרים המצויים במאכלים רבים כמו כמה קלוריות יש בטופי, גורמות לתהליך עיכול מהיר ולא בריא, אשר מטיל עומס על המערכות השונות בגוף שלנו: חד-סוכרים מאיצים את תהליך העיכול משמעותית, יוצרים לחץ על הכבד לפעול לצד העיכול המהיר, יוצרים עומס על מחזור הדם; שמתמלא בסוכרים בבת-אחת, יוצרים לחץ על הלבלב לייצר אינסולין לפרק את הסוכרים, לחץ על התאים לספוג את כל האנרגיה הזו, שגורמת לכם להזדקק ליותר חמצן.

בו-בעת המוח שלנו מתווך את כל התהליכים הללו בו-זמנית ולאחר מכן, באופן צפוי ומובן, הוא מתעייף. לכן, שעה-שעתיים לאחר שאכלנו הרבה חד-סוכרים, רוב הפעמים נחוש עייפים מאוד אלא אם כן... נוסיף לאכול סוכרים כגון אלו המצויים בממתקים כמו כמה קלוריות יש בטופי.

אם אנו שואפים להגן על גופנו מההשלכות של אכילה מרובה של חד-סוכרים (סוכרת, בעיות לב וכלי דם, מחלות מעיים), כדאי שנשתדל להימנע ככל האפשר ממשקאות ממותקים, כמויות גדולות של שוקולד חלב, שוקו, קמח לבן, סוכר לבן וחום, פסטה, קרקרים, שיערות סבתא, עוגיות ועוגות למיניהן, קורנפלקס עם הרבה סוכר וכמובן כמה קלוריות יש בטופי.

כמובן שלעיתים אנו יכולים לחטאות ועם זאת, מומלץ לנסות ולדבוק בבריא: בשוקולד המריר (והטעים! אם נתמיד בו שבועיים), בקורנפלקס עם הגרנולה, בממתקים המבוססים על אורז המלא וחיטה המלאה... יש לציין כי גם סוכרים שמקורם בפירות אינם בריאים בכמויות גדולות מדי, לכן כדאי לנו לזכור כי יש לקחת הכול במתינות, במיוחד כשמדובר בסוכרים.