"טילון", הוא שם כולל למוצר קפוא המכיל גביע גלידה, גלידה ובדרך כלל תוספת כלשהי (אגוזים/שוקולד/עוגיות וכדומה). הטילון עטוף בעטיפת נייר ונמכר בחנויות השונות, מסופרים עד פיצוציות.
כמה קלוריות יש בטילון ? הטילון הוא לא מאכל בריא או יותר נכון קינוח. יש כל כך הרבה סוגים, שקשה לאמוד בדיוק כמה קלוריות יש בטילון אחד. יש טילונים עם עוגיות, טילונים קטנים שנקראים טילוני "ביס" וטילונים ענקיים ומלאי הפתעות. כדי לענות על השאלה כמה קלוריות יש בטילון יהיה עלינו לפרט על כל סוג טילון בנפרד עקב השונה הקלורי.

הטילון הראשון שהופיע בישראל השתייך לחברת "שטראוס", שגם ניקרא "טילון קורטו"; המכיל גלידת שמנת ושוקולד. לפני שנדבר על כמה קלוריות יש בטילון קורטו נעבור ראשית על מבנהו:
הטילון מכיל גביע גלידה עשוי וופל ובתוכו, נגלה גלידה בטעם שמנת איכותית ונגיעות של שוקולד חלב. הטילון מעוטר כולו באגוזי לוז מסוכרים ופריכים. זהו הטילון הקלאסי שאת ערכיו נמדוד כדי להבין את הערך התזונתי שלו וגם כמה קלוריות יש בטילון אחד.

ערכיו של הטילון (63 גרם): 25 גרם פחמימות, 4.1 גרם חלבון, 17.6 גרם שומן(מתוכם 11.5 גרם שומן רווי), 53 מ"ג נתרן ו-28 מ"ג כולסטרול. אלו הם ערכיו של הטילון הקלאסי, כפי שניתן לראות הטילון אינו בריא לגוף.
כמה קלוריות יש בטילון הקלאסי? התשובה היא: כ- 276 קלוריות.

כפי שכבר גילינו, ישנו מבחר מגוון של טילונים בגדלים ורכיבים שונים. דוגמא נוספת: טילון EXTREME ענק בטעם ריבת חלב. הטילון מורכב מגלידה בטעם ריבת חלב ווניל, סירופ בטעם ריבת חלב והכל עטוף בקונוס וופל פריך. ערכיו של הטילון (לפי 100 גרם): 41.1 גרם פחמימות, 4.6 גרם חלבון, 13.2 שומן (מתוכם 8.1 שומן רווי), 101 מ"ג נתרן ו-1 גרם כולסטרול.
כמה קלוריות יש בטילון EXTREME? התשובה היא כ- 302 קלוריות.