היוגורט הוא מוצר חלב הנוצר באמצעות החמצת החלב.

100 גרם של יוגורט 1.5% טבעי שווים ל- 51 קלוריות

100 גרם של יוגורט 3% טבעי שווים ל- 64 קלוריות

100 גרם של יוגורט 4.5% טבעי שווים ל- 68 קלוריות

היוגורט הוא חיוני לבריאות מערכת העיכול

היוגורט עשיר בחיידקים פרוביוטים: חיידקים "חברותיים", המתגוררים במעיים של כולנו.

הם חיידקים המצויים באופן טבעי בדרכי המעיים שלנו ואנו זקוקים להם כדי להתמודד עם הרבה תופעות בגופנו: הם מסייעים ליישר את דרכי המעי שלנו, לתרום לספיגת הערכים התזונתיים מהמזון, לנקות את דרכי המעי ולהילחם בחיידקים, פטריות ופולשים שונים, שעלולים לחדור לדרכי המעי. משום שעיקר המערכת החיסונית שלנו מצויה בדרכי המעיים שלנו, כדאי לנו לשלב אותם בחיי היומיום שלנו.

החיידקים הפרוביוטים אף מסייעים להקל על תופעות עיכול שוות כגון עצירות או שלשלולים: הם מסייעים לייעל את תהליך העיכול, למחזור נוזלים ולהעניק נפח לצואה, שיאפשר לסלק אותה בקלות יחד עם חיידקים ורעלים שונים.

היוגורט תורם לבריאות העור

היוגורט מכיל אינספור מינרלים וויטמינים. ביניהם האבץ, אשר בנוסף לניקוי השומנים בגופנו, הוא אף מונע דלקות וזיהומים או התפרצויות חמורות של אקנה עקב תכונותיו האנטי-דלקתיות והיותו אחראי לוויסות תפוקת השומן בגוף.

בנוסף, היוגורט מכיל כמות יפה של חומצה לקטית, אשר מעניקה לחות לעור, מסייעת לעור להיפטר מעור יבש יותר בקלות ובנוסף מונעת כתמים ומסייעת להפחית את מראה הקמטים הקיימים. בנוסף, היוגורט עשיר בסידן, האחראי לתהליך חידוש התאים שלנו ובין היתר ייצור של תאי עור חדשים. הוא אף מכיל נוגדי חמצון התורמים למניעת עור יבש.

היוגורט הטעים שלנו עשיר גם בוויטמינים מקבוצת B, בייחוד 5B, 2B ו- 12B. 2B נחשב לוויטמין מהותי במיוחד עבור הגוף שלנו. הוויטמין מסייע להעניק לחות לעור, חיוני עבור גירוי צמיחת התא וחידוש התא ובין היתר גם תאי העור.