הכרוב הוא ירק ממשפחת המצליבים. קיימים שני סוגים נפוצים של כמה קלוריות יש בכרוב והם הכרוב ולבן והכרוב הסגול, האדום.

הכרוב הוא ירק שקל לשלב עם כל סלט, בשל היותו קליל ותכולת המים הגדולה שלו. אנו יכולים ליהנות מהכרוב גם אם נבשל אותו במרק, נטגן אותו בנודלס, נשמר אותו עם חומץ או נסחט מהעלים שלו מיץ כרוב דיאטטי טרי.

הכרוב נחשב לירק בעל ערך קלורי נמוך בצורה יוצאת דופן: 100 גרם של כרוב לא מבושל משתווים ל- 25 קלוריות בלבד.

כמה קלוריות יש בכרוב הוא מאכל שאנשים רבים נעזרים בו כדי לבצע דיאטה בסגנון דיאטת בזק. הדיאטה מושתתת על מרק כרוב דיאטטי: בזכות הערך הקלורי הנמוך של כמה קלוריות יש בכרוב, האמונה הרווחת גורסת כי אנו יכולים להפחית ממשקלנו בצורה משמעותית; עד לחמישה ק"ג בשבוע (!).

אין לבצע את דיאטת כמה קלוריות יש בכרוב דיאטטי לאורך יותר משבוע, משום שמדובר במזון שדל מאוד בערך קלורי ולאורך זמן איננו יכול לספק את גופנו בדי אנרגיה.

הבריאות שטמונה בכרוב

כמה קלוריות יש בכרוב עשיר בנוזלים, אשר בפני עצמם מייעלים את תהליכי ניקוי הרעלים של גופנו. הכרוב אף מכיל ערכים יפים של ויטמין C, זרחן, סידן, ויטמינים מקבוצת B, ויטמין A, מעט מגנזיום, אשלגן וויטמין K.

כמה קלוריות יש בכרוב אף עשיר בנוגדי חמצון, אשר מסייעים לגופנו ללחום ביעילות בתופעת הרדיקלים החופשיים ועל ידי כך, לגונן על גופנו מפני תופעות הרסניות ולהאט את תהליך ההזדקנות של גופנו.

כמה קלוריות יש בכרוב אף עשיר בגופרית, אשר מסייעת לטהר את הרעלים ממחזור הדם שלנו ולגרות את ייצורם של אנזימים שונים בכבד, המסייעים להאיץ את תהליך ניקוי הרעלים. הגופרית אף מסייעת לחזק את המערך החיסוני שלנו ולהרחיק מאיתנו חולי או פולשים.