מנגו, פרי טרופי של עץ המנגו בעל צבעים מרהיבים, אשר כולנו אוהבים. המנגו רך, חלקלק בפה וטעמו מתוק ועשיר. למנגו כ- 35 זנים שונים, כולנו אוכלים מנגו וכולנו נהנים מטעמו, אך האם אנחנו יודעים כמה קלוריות יש במנגו?
מקום גידולו המקורי של המנגו, היה באזוריה הטרופיים של הודו וסין. כיום, ניתן למצוא את המנגו גדל קרוב אלינו, בארץ ישראל, באזור הגליל העליון והכינרת.
ארץ ישראל משמשת כענף ייצוא פופולארי בקרב האירופיים בכל הנוגע למנגו: כשליש מתנובת המנגו המובחר ביותר נשלחת למדינות אירופה השונות ושני השלישים הנותרים מהווים את רוב שוק המנגו בישראל. המנגו הוא פרי מבוקש ביותר, אך כמה קלוריות יש במנגו?


בטרם נגלה כמה קלוריות יש במנגו, נדון ביתרונות הפרי הצבעוני


• מסייע במניעת מחלת הסרטן- בפרי המנגו קיימים נוגדי חמצון וחומרים רבים אחרים, אשר הוכחו כמונעי ומעקבים התפתחות תאים סרטניים בגוף שלנו.

• תורם לבריאות העור ומשמש כחומר למורי קוסמטיקה- אכילה מרובה של מנגו תורמת לעור הפנים: המנגו מעניק ברק בהיר לעור ופותח נקבוביות מלוכלכות, אשר תורם במניעת תופעת האקנה. לא חייבים לאכול כל יום מנגו, אך מומלץ לקחת את קליפתו ולמרוח אותה מעט על הפנים למניעת סתימת הנקבוביות. בזכות תכונותיו המופלאות בעור חברות קוסמטיקה רבות משתמשות בפרי המנגו כמרכיב חיוני במוצריהן.

• מונע מחלות לב- בזכות נוגדי החמצון הרבים שבמנגו ובחומרים טובים אחרים, המנגו עוזר בצמצום סוכרים ושומנים בדם, אשר חשוב לווסת כדי למנוע מחלות לב.


למנגו יתרונות רבים נוספים כגון: הורדת כולסטרול, מסייע בחיזור הראיה, עוזר במניעת אסטמה ומסייע בהורדה במשקל, אך המנגו נחשב כפרי אקזוטי ולכן עלול להיות אלרגני. כמה קלוריות יש במנגו?
התשובה לשאלה: כמה קלוריות יש במנגו, תלויה כמובן במשקלו וזנו של המנגו, אך נחשב כמה קלוריות יש במנגו לפי גודלנו של המנגו הממוצע.
כמה קלוריות יש במנגו (יחידה בינונית השוקלת 246 גרם): 160 קלוריות.