הקולה, מלך המשקאות המוגזים ללא עוררין ומהווה כ -26% משוק המשקאות. חלק מאתנו אוהבים מאוד את המשקה השחור, המוגז והחלק אחר לא מסוגל אפילו ללגום ממנו. כמה קלוריות יש בקולה? מה ההבדלים בין סוגי הקולה השונים? והאם כדאי לשתות קולה? מיד נענה על השאלות הרבות.

הקולה הוא משקה שחור ומוגז, המכיל קפאין וקרמל, צבעו השחור ומתיקותו הרבה נובעת מהקרמל או מצבע מאכל קרמל. המשקה נקרא על שם צמח ה"קולה", אשר מאגוזיו ועליו היו מכינים בעבר את משקה הקולה. כמה קלוריות יש בקולה?


סוגי קולה


ישנם מגוון חברות המייצרות את משקה הקולה, אך המצליחה ביותר היא חברת קוקה קולה. כדי לדעת כמה קלוריות יש בקולה, נבחן את ההבדלים בין שלושת המשקאות העיקריים של החברה: קוקה קולה, קוקה קולה דיאט וקוקה קולה זירו.
כמה קלוריות יש בקולה רגילה (כוס 240 מ"ל): 100 קלוריות.
כמה קלוריות יש בקולה דיאט (כוס 240 מ"ל): 0.72 קלוריות.
כמה קלוריות יש בקולה זירו (כוס 240 מ"ל): 0.72 קלוריות.
בכוס קולה רגילה, יש יחסית הרבה קלוריות, אך בין כוס קולה דיאט לכוס קולה זירו אין הבדל במספר הקלוריות, אך הרבה מעדיפים את הקולה זירו בזכות טעמה ה"פחות סינטטי".


בריאות


לצערנו, למרות טעמה הממכר של הקולה, יש לה לא מעט חסרונות. שתייה מרובה של קולה מתקשרת בצפיפות עצם נמוכה, מה שעלול לגרום להידלדלות העצם ולבריחת סידן. בנוסף, בקולה יש רמות סוכר עצומות ( כ- ½ 5 כפיות סוכר לכוס בממוצע), העלולות לגרום לפגיעה בשיניים ולהשמנה.
שתיית קולה אינה מומלצת, אך לאלו מאתנו שלא מסוגלים לוותר על המשקה המתוק, מומלץ לשתות קולה בצורה מבוקרת ולא לעיתים קרובות, על מנת להימנע מבעיות בריאותיות.