הקינואה היא זרע, אשר מבחינה קולינרית מוגדר כדגן, בזכות אופן הבישול שלו. קיימים זנים שונים של קינואה ובין היתר קינואה לבנה, שחורה ואדומה. הקינואה היוותה דגן חיוני בימי האינקה ורבים ניזונו ממנה לאורך דרום אמריקה.

כמה קלוריות יש בקינואה מכילה כ- 120 קלוריות ל- 100 גרם בממוצע, לאחר בישול.

הקינואה נחשבת לזרע בריא מאוד, משום שערכה שווה לחלבון מלא – תכולת כלל חומצות האמינו להן אנו זקוקים, כדי לייצר את החלבונים השונים בגופנו. החלבונים הם חלק מהותי מהמזון שאנו אוכלים: הם מחזקים את השרירים שלנו ומהווים חלק מהרכיבים שמרכיבים את עיקר ההורמונים, המוליכים העצביים והאנזימים בגופנו.הקינואה מכילה כמות יפה של סידן, סיבים תזונתיים, נוזלים, אשלגן ומגנזיום, שיסייעו לגופנו במספר דרכים

• לבצע את תהליך העיכול באיטיות וביעילות – בזכות הסיבים התזונתיים המצויים כמה קלוריות יש בקינואה, מערכת העיכול מפרקת את המזון באופן איכותי ובוררת ממנו את הוויטמינים, המינרלים והערכים התזונתיים שחיוניים לגופנו. לאחר שהם נספגים היטב, שאר הפסולת מועברת הלאה אל עבר פי הטבעת.

• לנקות את גופנו באופן אופטימלי – בזכות כמה קלוריות יש בקינואה, גופנו מנקה את כלל מערכת העיכול שלנו, לרבות המעיים והקיבה שלנו. תהליך עיכול איטי אף מטיב את תהליך הניקוי של מחזור הדם שלנו; מסוכרים ושומנים שנוטים להצטבר בו לעיתים, בהתאם לתזונה שלנו.

• לחזק את העצמות שלנו – כמה קלוריות יש בקינואה מכילה ערכים יפים של סידן, שמסייעים לשמר את בריאות העצמות והשיניים שלנו לאורך השנים.

• לתרום שלווה ורוגע לחיינו – כמה קלוריות יש בקינואה מכילה ערכים יפים של מגנזיום – מינרל החיים. בין יתר תפקידיו, המגנזיום מסייע להרגיע את השרירים שלנו ואת כלל הגוף שלנו, על ידי השתתפות בתהליכי הייצור של הסרוטונין – מוליך עצבי, שמשרה על גופנו תחושות של רוגע באופן טבעי.