כמה קלוריות יש ברסק עגבניות? רסק עגבניות (או רכז עגבניות), משמש מרכיב חשוב במגוון מאכלים שאנחנו אוכלים במהלך היום יום. הרכז הוא מעין משחה אדומה המגיעה בריכוזים שונים (BX 22 ו- BX 28). כמה קלוריות יש ברסק עגבניות? מהו ערכו התזונתי? ומהם המאכלים שמכילים רסק עגבניות?


שימושים


כמה קלוריות יש ברסק עגבניות? רסק עגבניות עשוי להוות חלק מהמנה או חלק מן הרוטב המוגש לצידה. ישנם מגוון מאכלים הכוללים רסק עגבניות, בכמות גדולה או קטנה. לפנינו מספר מאכלים המכילים רסק עגבניות: כמה קלוריות יש ברסק עגבניות?

• לזניה- בין אם הלזניה חלבית או בשרית, מרבית האנשים מכינים לזניה כאשר חלק מהשכבות המרובות בה, כוללות רסק עגבניות. כאשר בלזניה יש בשר, הבשר מתבשל עם רסק העגבניות.
• רוטב עגבניות- ניתן לשים רוטב עגבניות על פסטה ואף להוסיף כדורי בשר או על פיצה ולהוסיף מגוון תוספות, כגון פטריות, זיתים ועוד. אלו הן הדרכים המקובלות ביותר לאכול רוטב עגבניות.
• שקשוקה- תבשיל השקשוקה מכיל ביצים ורוטב עשיר המכיל, בין היתר, גם רסק עגבניות.
• פלפלים ממולאים- המאכל האהוב, פלפל ממולא, גם הוא מכיל לרוב רסק עגבניות. מלבד הפלפל הממולא בשר ואורז, כל המאכל שקוע ברוטב עשיר, העשוי מרסק עגבניות. כמה קלוריות יש ברסק עגבניות?


ערכים תזונתיים


כמה קלוריות יש ברסק עגבניות (100 גרם בריכוז BX 22)? הרסק מכיל: 3 גרם חלבון, 14.6 פחמימות (מתוכם 12.8 סוכרים), 3.3 גרם סיבים תזונתיים, 0 גרם שומנים ו- 45 מ"ג נתרן.
כמה קלוריות יש ברסק עגבניות (100 גרם בריכוז BX 22): 77 קלוריות.
כמה קלוריות יש ברסק עגבניות (100 גרם בריכוז BX 28): 109 קלוריות