כמה קלוריות יש בשזיף? שזיף הוא פרי שכולנו מכירים, בעל יתרונות רבים. השזיף מועיל לנו בכמה היבטים ואף משמש אותנו בכנת עוגות וריבות מתוקות. כמה קלוריות יש בשזיף? מהם יתרונות השזיף? ומהם ערכיו התזונתיים?


יתרונות השזיף


כמה קלוריות יש בשזיף? לשזיף יש מספר יתרונות, שעל חלקיהם שמענו ועל חלקיהם לא ידענו כלל. לפנינו מספר יתרונות עיקריים של כמה קלוריות יש בפרי נאה כמו כמה קלוריות יש בשזיף:
• טוב למערכת העיכול - כמה קלוריות יש בשזיף מצויה כמות גדולה של סיבים תזונתיים, אשר תורמים ליציאות סדירות. הסיבים התזונתיים מצמצמים את זמן המעבר של הצואה במעיים ובכך הם תורמים במניעת טחורים וסרטן המעי הגס. חלק מן הסיבים התזונתיים בשזיף הם מאכל האהוב ע החיידקים הטובים במעיים שלנו ומאפשר להם לייצר חומרים הטובים לבריאותנו. 
• מרזה בצורה בריאה - נוכחותו של שזיף מיובש במעי, מאטה את קצב התרוקנות המעי ומשרה עלינו תחושת שובע. תחושת השובע מונעת מאתנו לזלול ללא הכרה ובכך עוזרת לנו לרדת במשקל בצורה בריאה. 
• מוריד רמת כולסטרול רע - כמה קלוריות יש בשזיף מיובש מכיל סיבים מסיסים אשא מעכבים ספיגה של גלוקוז בקיבה. הסיבים נקשרים למיצי המרה ומופרשים מן הגוף בעזרת הצואה. מיצי המרה הם תרכובות המשמשות לעיכול שומן ומיוצרות בכבד מכולסטרול רע. כאשר הם נקשרים לסיבים המסיסים שבשזיפים, ומופרשים בצואה, הגוף חייב ליצור מיצי מרה חדשים. לשם כך עליו לפרק כולסטרול רע. כך שזיפים מיובשים מורידים את רמת הכולסטרול הרע בגוף, בעזרת סיביהם המסיסים. 

* לסובלים מבעיות בכיס המרה ובעיות בכליות- יש להתייעץ עם רופא/ה לפני צריכה מרובה של שזיפים.
כמה קלוריות יש בשזיף (יחידה בינונית השוקלת 135 גרם): 62 קלוריות.