התאנה היא פרי ממשפחת התותיים. אנו אוכלים את התאנים טריות או מיובשות, כאשר הן מעניקות לגופנו הרבה מתיקות ואנרגיה זמינה.

כמה קלוריות יש בתאנה עשירה באשלגן, סידן ומגנזיום – אלו הם מינרלים החיוניים לגופנו ומסייעים לשמור על בריאותנו לאורך השנים.

כמה קלוריות יש בתאנה מכילה כ- 74 קלוריות בלבד, לכל 100 גרם של תאנים, בממוצע.


התאנים חיוניות לבריאות השיניים שלנו


כמה קלוריות יש בתאנה מסייעת לנו להתמודד עם בעיות השיניים שלנו באופן כללי, לא רק על ידי הסרת אבנית. ראשית, כאשר אנו לועסים את התאנים, המתיקות שבהן גורמת להפרשה מוגברת של רוק. הרוק עצמו נחשב לחומר החיטוי של גופנו, המסייע לנו להימנע מחיידקים ומחלות באזור הפה.

בנוסף, כמה קלוריות יש בתאנה עשירה באשלגן וסידן. הסידן נחשב למינרל המהותי ביותר עבור גופנו, בין היתר בשל תכונות חיזוק העצמות והשיניים שלו. ככל שנרבה באכילת תאנים, כך יתחזקו השיניים שלנו. כמובן שאין צורך להגזים באכילת כמה קלוריות יש בתאנה (3-4 ליום נחשבת לכמות היומית המומלצת), שכן הן עשירות גם בסוכרים שבכמות מוגזמת, אינם בריאים עבור גופנו; כמו כל מזון אחר, כל דבר במידה הוא המפתח.


הסידן תורם שפע בריאות למערכת ההובלה שלנו


הסידן תורם בעיקר לפעילות הכיווץ של שריר הלב וכלי הדם שלנו כלומר, מסייע להאיץ את מחזור הדם שלנו, כך שהתפקוד שלו יהיה אופטימלי.

בנוסף, הסידן משתתף באופן פעיל בתהליך קרישת הדם שלנו: בעת פציעה, הוא מסייע להמיר חלבונים במצויים במחזור הדם, כך שיהפכו לפעילים ויחלו את פעילות הקרישה. באופן זה הוא מסייע לגופנו להימנע מאובדן עצום של דם.

הסידן אף מייעל את תהליך הניקוי של מחזור הדם משומנים לא בריאים שהצטברו לאורכו. על ידי כך הוא תורם למניעה של מחלות לב וכלי דם ואף מקל על תופעות כגון לחץ דם.

כדי ליהנות מהרבה סידן על בסיס יומיומי, כדאי לנו לשלב את כמה קלוריות יש בתאנה בתזונה היומית שלנו.