השאלה כמה קלוריות שורפים בהליכה איננה פשוטה, משום שהיא תלויה במספר משתנים: המהירות שבה אנו הולכים, כמות הזמן שאנו הולכים והמסלול שאנו בוחרים ללכת בו (מישור/גבעה).

למרות זאת, הממוצע הכולל מספר כי כאשר אנו הולכים כחצי שעה, אנו עשויים לשרוף בין 90 ועד ל- 200 קלוריות. כמובן שככל שנלך מהר יותר וככל שהמסלול שנבחר יהיה מאתגר יותר – כך נשרוף יותר כמה קלוריות שורפים בהליכה.


קיימות דרכים רבות לשרוף קלוריות בהליכה


כאשר אנו מבקשים ליהנות מירידה במשקל או חיטוב כתוצאה מפעילות כמו כמה קלוריות שורפים בהליכה, ההתמדה היא הדבר החשוב ביותר עבור ההצלחה – אם נקפיד ללכת כמה קלוריות שורפים בהליכה על בסיס יומי או לפחות מספר פעמים בשבוע – הגוף שלנו יתגמל אותנו ויסייע לנו להוריד במשקל.

זאת ועוד, פעילות גופנית כגון כמה קלוריות שורפים בהליכה תורמת לגופנו אינספור יתרונות: היא מסייעת לייעל את הפעילות של מחזור הדם שלנו, להאיץ את תהליך העיכול שלנו ואת תהליך הניקיון והטיהור של גופנו מרעלים, זיהומים ופסולת. היא מסייעת לחזק את המערך החיסוני שלנו באופן משמעותי ותורמת לגופנו תוספת אנרגיה, שממנה נוכל ליהנות במשך היום. כתוצאה מהאנרגיה הזו, אנו נוכל ליהנות משינה ערבה ועמוקה במהלך הלילה, כתוצאה מפעילות כמה קלוריות שורפים בהליכה.


נשלב את ההליכה ביום-יום


כמה קלוריות שורפים בהליכה היא פעילות שאנו יכולים למצוא לה זמן יום-יום, אם:

• נוותר על הרכב – ננסה ללכת יותר במהלך היום – כל עוד מדובר בהליכה של עד 40 דקות, כדאי לנו להשתדל ולעשות אותה ברגל.

• לא נפחד ממשקלים כבדים – נשרוף קלוריות תוך כדי הליכה מהסופר הביתה, עם שקים מלאים מצרכים. יש לנו סידורים בעיר? מצוין! אין צורך לנסוע עם הרכב, כאשר יש לנו את הרגליים שלנו.

• נשתדל להיפגש עם אנשים בחוץ – איננו חייבים ללכת לסרט או למסעד גורמה – גם הליכה בחוץ בערב נעים או הליכה ארוכה למפגש תתרום רק טוב למשקל שלנו ולבריאותנו.