שוק אבקות החלבון עצום בגודלו וההיצע מאוד מבלבל. אז איך בוחרים אבקת חלבון מנצחת שתמקסם לנו את הביצועים? שאלנו את המומחים

אבקות חלבון הן אחד מהתוספים העיקריים שספורטאים נוטים לצרוך, כתחליף לארוחה או כתוספת לארוחה. בניגוד לכמה תוספים אחרים, בחירת אבקת חלבון חייבת להתבצע בהתאם לצרכים ולמטרות הספציפיים של המתאמן, בהתאם לאורח חייו ולסוג האבקה שמתאימה לסוג האימונים שלו. אם כן, במאמר הזה נציג עבורכם כמה קריטריונים חשובים לבחירת אבקה ואבקת חלבון שכדאי לכם להכיר. 

הקריטריונים החשובים בבחירת אבקת חלבון

הקריטריונים הבאים משפיעים על התוצאות שיתקבלו בזמנים הסובבים את האימון ועל התהליכים הפיזיולוגיים השונים כמו למשל סנתוז החלבונים, בניית מסת השריר, תהליכי התאוששות ועוד. כל קריטריון חשוב בפני עצמו ושילובם יחד לא פחות.

  • סוג ואיכות החלבון – סוג החלבון החשוב ביותר הוא תשלובת של חלבון ביצה עם חלבון מי גבינה. שילוב זה חשוב והכרחי כדי לוודא שהחלבון ייספג בגוף בצורה אופטימאלית. נוסף על כך, ככל שהחלבון שבתרכובת יהיה טהור יותר, כך הוא ייספג בגוף בזמנים הסובבים את האימון בצורה המיטבית, באופן מהיר או באופן איטי. חלבון איכותי מעודד למעשה תהליכים אנאבוליים בוני שריר ובלימת תהליכים קטבוליים מפרקי שריר שמתרחשים בזמן האימון עצמו.
  • רכיבים נלווים – מלבד החלבון באבקה ואיכותו, יש לשים לב גם לרכיבים הנוספים במוצר. רצוי לבחור באבקת חלבון המכילה כמה שפחות סוכרים, פחמימות פשוטות, שומני טראנס, צבעי מאכל, חומרים משמרים וכולסטרול, וכך היא נחשבת לאיכותית יותר. יש אבקות חלבון שנקיות מהרכיבים הללו, מה שאוטומטית מקנה להן כמה נקודות זכות. מבחינת הרכיבים הטובים שמועילים לנו, חשוב לשים דגש על חומצות אמינו מסוג  BCAA וגלוטמין.
  • תהליך הייצור – תהליך הייצור האיכותי ביותר מתקיים כאשר חלבון מי הגבינה מסונן מהחלב ועובר תהליך בידוד, והתוצאה היא חלבון מי גבינה מרוכז בתוספת חלבון מבודד המכונה אייזולט, חלבון שנקי משומנים. ככל שתהליך הייצור של אבקת החלבון איכותי ומוקפד יותר, כך יעילות הספיגה של החלבון טובה יותר, והגוף שלנו מנצל את מקור החלבון בצורה המיטבית. אבקת חלבון איכותית תיחשב לאבקת חלבון המכילה למעלה מ-75% חלבון במנה במהירות ספיגה גבוהה.

אבקת חלבון מומלצת אלפא | טבע בריא

אבקת חלבון מומלצת

שוק אבקות החלבון גדול מאוד, יש מוצרים רבים מסוגים ומהרכבים שונים, מה שעלול לבלבל לעיתים מתאמנים שמחפשים את המוצר שמתאים להם ביותר. לכן חשוב שתכירו את אבקת חלבון אלפא: אבקת חלבון מצוינת שלא מעט מתאמנים בוחרים, ולמעשה, היא אבקת החלבון הנמכרת ביותר בישראל. וזאת משום ערכיה התזונתיים הגבוהים, הטעמים והאיכות המוקפדת. האבקה מכילה חלבון אמריקאי איכותי המבוסס על חלבון מי גבינה טהור וחלבון מבודד משומנים ופחמימות, מה שמכונה איזולט. תהליך הייצור של אלפא מבטיח תרכובת אופטימלית המכילה בין השאר חלבון איכותי, חומצות אמינו מסוג BCAA, חומצת האמינו גלוטמין ואנזימי עיכול. נוסף על כך, כחלק ממדיניות היצרן, ניתן להזמין את אבקת החלבון אלפא במשלוח עד פתח הבית, במחיר אטרקטיבי וללא עלויות תיווך, וליהנות מאבקת חלבון המיוצרת מחלבון אמריקאי שיובא במיוחד כאן לישראל. אבקת חלבון איכותית, כשרה, מיוצרת ברישיון משרד הבריאות, אינה מכילה חומרים משמרים, ללא צבעי מאכל וללא תוספת סוכרים.

החלבון במוצר הוא בעל ערך ביולוגי גבוה, כלומר גופכם מנצל את יתרונות החלבון במלואם. השיטה שעליה מתבססת אלפא היא לשמור על מרכיבי האבקה כמה שיותר טבעיים מה שמאפשר לגוף להנות ממוצר סופר איכותי מבלי להתפשר על טעם, מרקם ואיכות.

אם המטרה שלכם בתור מפתחי גוף או מתאמנים קבועים היא לעלות את מסת השריר שלכם, אבקת חלבון אלפא היא הדרך לעשות זאת. כך תוכלו לקבל כמות גבוהה של חלבון מי גבינה טהור, נקי ואיכותי. צריכת אבקת חלבון אלפא כתוספת לתזונה עשירה, בריאה ומאוזנת, שמתאימה לתוכנית האימונים שלכם, לא רק תסייע לכם להעלות את מסת השריר, אלא גם תמקסם את ההישגים שלכם. כמו כן, צריכתה תוביל לתהליכי התאוששות אופטימליים, והם יאפשרו לכם להימנע מחוסר איזון ומפציעות ספורט. 

לצפייה במגוון אבקות החלבון הגדול והעשיר ביותר בישראל לחצו כאן >>