אבקות חלבון מומלצות ביותר מעודכן לשנת 2021 

כשאתם קוראים את הכותרת הזו אתם בטח שואלים את עצמכם, מה הופך אבקת חלבון לאבקת החלבון הטובה או המומלצת ביותר לשנת 2019.  ובכן שלושה קריטריונים הם כמובן הבולטים והחשובים ביותר לבחירה. אותם קריטריונים משפיעים על התוצאות שיתקבלו בזמנים הסובבים את האימון ועל התהליכים הפיזיולוגיים השונים כמו למשל סנתוז החלבונים, בניית מסת השריר, תהליכי התאוששות ועוד.כל קריטריון חשוב בפני עצמו ושילובם ביחד לא פחות.

הקריטריונים החשובים ביותר

1. סוג ואיכות החלבון- סוג החלבון החשוב ביותר הוא תשלובת של חלבון ביצה עם חלבון מי גבינה, שילוב זה חשוב והכרחי על מנת לוודא שהחלבון ייספג בגוף בצורה אופטימאלית. בנוסף, ככל שהחלבון שמוכנס לתרכובת יהיה טהור יותר, כך הוא יספג בגוף בזמנים הסובבים את האימון בצורה המיטבית בין אם באופן מהיר או בין אם איטי. חלבון איכותי משמעותו עידוד תהליכים אנאבוליים בוני שריר ובלימת תהליכים קטבוליים מפרקי שריר שמתרחשים בזמן האימון עצמו.

2. רכיבים נלווים (סוכרים, חומצות אמינו, חומרים משמרים ועוד) - כמה שפחות סוכרים, פחמימות פשוטות, שומני טראנס, צבעי מאכל, חומרים משמרים וכולסטרול, כך אבקת החלבון נחשבת לאיכותית יותר. יש אבקות חלבון שנקיות מכל אלו, מה שאוטומטית מקנה להן כמה נקודות זכות. מבחינת הרכיבים הטובים שמועילים לנו, חשוב לשים דגש על חומצות אמינו מסוג BCAA, וגלוטמין.

3.  תהליך הייצור-  תהליך הייצור האיכותי ביותר מתקיים כאשר חלבון מי הגבינה מסונן מהחלב ועובר תהליך בידוד, מה שלמעשה מקנה לנו חלבון מי גבינה מרוכז בתוספת חלבון מבודד המכונה אייזולט - חלבון שנקי משומנים - נטו חלבון. ככל שתהליך הייצור של אבקת החלבון איכותי ומוקפד יותר, כך הערך הביולוגי של החלבון (יעילות הספיגה) טובה יותר, שכן הגוף שלנו מנצל את מקור החלבון בצורה המיטבית. אבקת חלבון איכותית תיחשב לאבקת חלבון המכילה למעלה ב75% חלבון במנה עם מהירות ספיגה גבוהה.

בודיבילדר עושה שייק עם אבקת חלבון

האבקות המומלצות ביותר בקטגוריה

בראש הטבלה נמצאת - אבקת חלבון אלפא

אלפא היא אבקת חלבון הנמכרת ביותר בישראל, בעלת ערכים מהגבוהים ביותר הקיימים בעולם. היא משלבת בין 2 סוגי החלבונים הטובים והאיכותיים ביותר: חלבון ביצה וחלבון מי גבינה, המאפשרים ספיגה משולבת ב2 דרגות עיכול על מנת לנצל בצורה הטובה ביותר את ספיגת החלבון. 
כיום אלפא הפכה להיות האבקה הנמכרת ביותר בזכות הערכים, הטעמים והאיכות המוקפדת, המיוצרת על ידי נוטרי-די ספורט, חברת התוספים לספורטאים הגדולה בתחום.
אלפא היא ללא תוספות סוכר,  צבעי מאכל, חומרים משמרים ושומני טראנס. היא קלה לעיכול, מספקת לגוף כמות מושלמת של חומצות אמינו BCAA ומכילה בכל מנת הגשה כ-26 גרם של חלבון טהור ואיכותי מחלבון ביצה ומי גבינה.
 

מייד אחריה נמצאת אבקת חלבון BPI. גם BPI מיוצרת בתנאי ייצור סופר קפדניים. ההרכב של BPI משלב בתוכו גלוטמין, חומצות אמינו מסוג BCAAוסוגים שונים של חלבונים ביניהם חלבון מי גבינה וחלבון ביצה לספיגה מהירה ואיטית.

 

סוגרת את השלישיה אבקת חלבון מאסל פארם. מאסל פארם עומד בדרישות הייצור FDA מה שגרם לה להתברג בשלישיה המובילה. גם היא מכילה שילוב של חומצות אמינו מסוג BCAAוכמות אופטימלית של חלבון מי גבינה. כאן כבר יש קצת יותר שומנים ופחמימות איכותיים, מה שמאפשר לנו לספק לגוף רכיבים נוספים להם הוא זקוק אחרי אימון (למידע על חלבונים אחרי אימון) עצים. החלבון באבקת החלבון מאסל פארם הינו חלבון בעל ערך ביולוגי גבוה במיוחד.