ראיון עם אלוף עולם במשקל כבד דני קגנוביץ'

נכנסנו לארון התוספים של דני קגנוביץ' - מפתח הגוף הישראלי המעוטר ביותר בעולם, ויצאנו עם כמה תובנות לגבי עצמינו. ראיון על תוספי תזונה וביולוגיה אנושית עם אלוף עולם במשקל כבד.

דני קגנוביץ' הוא מפתח גוף ברמה בינלאומית ואחד הספורטאים המעוטרים ביותר במדינת ישראל. הוא הישראלי היחיד שזכה במר יוניברס, אלוף האלופים ומר אולימפיה. מי כמוהו יודע מה הגוף שלנו צריך, מתי הוא צריך את זה וכמובן גם למה. אז באילו תוספים משתמש מפתח גוף מקצועי?

אז דני, איך אתה מתחיל את הבוקר?

בוקר טוב! תראי, אחרי כמה שנים של ניסוי וטעיה, אני יכול לומר שאני כבר שלוש שנים דבק באותה שיגרה תזונתית, מצאתי את הדברים שעובדים בשבילי הכי טוב, נותנים תוצאות, ואני לא משנה יותר מדי כי עם תוצאות לא מתווכחים.

את הבוקר שלי אני מתחיל עם 2 כפות ALL GREEN  של נוטרי די שזה בעיקרון אבקה שמבוססת על ספירולינה ומורינגה שהם מזונות על. השייק הזה נותן לי אנרגיה על הבוקר, עוזר לי להתפקס וככה להתחיל את הבוקר ברגל ימין.

אחרי זה אני אוכל ארוחת בוקר מזינה ולוקח מולטי ויטמין, אומגה 3 ו MSM. המולטי ויטמין נותן לי את כל הויטמינים והמינרלים שאני צריך, כי בתור מפתח גוף אני יכול לומר לך שהרבה פעמים פשוט אין לי מקום להוסיף את כל הפירות והירקות שאני יודע שהגוף שלי צריך והמולטי ויטמין סוגר לי את הפינה הזאת.

האומגה 3 מוסיפה לי חלבון מן החי שהוא קריטי לבניית שריר וגם כמובן זה מאוד בריא ללב ולמפרקים. ה MSM חשוב למנוע דלקות מפרקים ולשמור על הגמישות והבריאות של רקמות החיבור. אני לא לוקח שום דבר בלי לחקור אותו לעומק לפני, וכפי שאת רואה אני די בקיא בחומר.

באמת מאוד בקיא! במהלך היום אתה לוקח עוד משהו או שהכול מתרכז לבוקר?

כן בטח, תראי אני מפתח גוף אז כמובן שאני לא ממליץ סתם ככה לכל אחד לקחת את כל מה שאני לוקח. אני עובד עם הגוף שלי ולוקח אותו למקומות מאוד קיצוניים אז כמובן שאני צריך יותר תמיכה תזונתית מסתם כל אחד.

מה עוד אתה לוקח?

לפני אימון אני לוקח מגנזיום שזה קריטי לשרירים כי כשלגוף חסר מגנזיום השרירים מתכווצים ובתור ספורטאי זה אחד הדברים הכי גרועים שיכולים לקרות ו Q10 שהוא אולי תוסף תזונה נוגד חימצון קצת פחות מוכר בציבור הרחב, אבל הוא מעולה לספורטאים ובעיקר לשריר הלב אבל גם לירידה במשקל.

בארוחה של אחרי אימון אני לוקח וויטמין סי שהוא מאוד עוזר למערכת החיסונית, בי קומפלקס וכורכומין שגם תומך במערכת החיסונית וגם מוריד כולסטרול בדם ובעיקר מעולה למנוע דלקות למיניהן שהן, מה לעשות, מנת חלקם של הרבה מאוד ספורטאים ומפתחי גוף אם לא יודעים להתאמן ולאכול נכון.

לפני השינה אני לוקח עוד שני תוספים אחרונים שזה ZMA  ורודיולה.

למה לפני השינה בעצם? יש משמעות לזמנים?

ZMA זאת בעצם פורמולה שמעודדת ייצור הורמונים אנבוליים שהם הורמון גדילה וטסטוסטרון, שני הורמונים קריטיים לפיתוח שרירים, שזה משהו שהגוף עושה בזמן מנוחה, כלומר כשישנים.

אז כן חשוב לי לקחת את זה דווקא לפני השינה. רודיולה היא בעצם תמצית מצמח הרדיולה שעוזרת לישון ומפחיתה חרדה ובעצם עוזרת לגוף להירגע ולהיכנס למצב של מנוחה ורוגע.

כל מפתח גוף יודע שאין דבר יותר חשוב משנת לילה טובה, לא משנה כמה טוב אתה מתאמן, אם אתה לא יודע לנוח, לא תצליח להגיע להישגים. אז את שני אלה אני לוקח לפני השינה.

אז דני, תודה ולילה טוב!

לילה טוב