כל מה שחשוב לדעת לחיטוב ועיצוב הגוף

 

המאמר באדיבות Nutri-D Sport

מאת: אורי שפרכר-מאמן כושר

 

לכל אחד תיתכן מטרה אחרת באימון גופני. יש שיתאמנו  למען מטרה ספורטיבית, יש שיתאמנו מסיבה בריאותית ,לעיתים  למען הנאה  או פשוט כדי להראות טוב. ללא קשר למטרה, ארחיב בכתבה זו על טיפים שיכולים לעזור בתהליך שלכם להשגת גוף אידיאלי ואסטתי .

 

בחרתי להתחיל  בנקודה החשובה ביותר הנוגעת לחיטוב באופן כללי וחיטוב בנקודות מסוימות בגוף . יש אנשים שמרגישים טוב עם גופם באופן כללי אך אינם מרוצים מנקודה כזו או אחרת בגופם , לדוגמא , אישה שנראית טוב אך מעונינת להפתר מה" מדלדלים " שיש לה ביד האחורית , או לחילופין גבר ספורטאי מקצועי שאינו מרוצה מהבטן התחתונה שלו ומעוניין להוריד ממנה שומנים עודפים . בצורת  חשיבה שכזו ייתכן מצב שאנשים אלו יגיעו  למכון, יעבדו חזק רק על האזורים בהם הם אינם מרוצים ,הם יורידו את ה"מדלדל" והשומן המיותר ויצאו מרוצים .  

 

 

 

חשוב לדעת  שאחוז שומן הוא מושג כללי המתייחס לכלל הגוף ולכן אין באפשורותינו להוריד אחוז שומן באזור מסוים בגוף , לא משנה כמה נעבוד עליו . טעות נפוצה בצורת חשיבה  כזו עשויה לא רק שלא להועיל אלא אף להזיק בשל העומס שיוטל על האזורים הללו וההזנחה של האזורים האחרים . לכן חד משמעית אסור להתמכר לתופעה זו  ולזכור   ש בכדי להוריד אחוז שומן צריך לעבוד קשה ולא רק פרטנית על אזור מסוים .

 

 

אז מהי הדרך הנכונה?  

 

הדרך הנכונה והטובה ביותר להורדת אחוזי שומן בגוף היא פעילות אירובית קבועה , בין אם זה ריצה , אופניים או מכשיר אליפטי .בנוסף לפעילות האירובית שתעזור בחיטוב והורדת אחוזי שומן , יש צורך בשילוב  עם תרגילי חדר כושר ,כל אחד על פי רצונותיו .   העיקרון החשוב הינו שלהורדת משקל גוף מומלץ לבצע מספר חזרות גדול של תרגילים,  ולהעלאת מסת שריר יש צורך במספר חזרות מועט יותר . גם לבחירת התרגילים הנכונים חשיבות גדולה .  עבודה על תרגילים איכותיים ומורכבים תביא לשיפור מהיר יותר במבנה הגופני ובתוספת לאירובי כנראה גם לחיטוב מהיר יותר ובריא יותר – לכן שימו לעצמכם מטרה לבצע תרגילים מורכבים במכון מומלץ להיעזר להעזר במדריכים במכון שלכם .

פרט שקצת פחות קשור לאימונים אך משמעותי מאוד למראה גופינו בכלל ולחיטוב בפרט הינו התזונה . כל אחד בהתאם לרצונו , ויכולותיו צריך להתאים לעצמו תפריט מתאים לתוכנית האימונים ולהקפיד עליו . ללא  תזונה נכונה , האימונים לא יצליחו להביא את התוצאות הרצויות .