מתאמנים רבים עדיין לא יודעים שבגוף יש בכל רגע נתון מספר מוקדי דלקת פעילים, אשר פוגעים בבניית השריר ובהתאוששות הטבעית שלו. אז איך הספורטאים המקצועיים מתמודדים עם זה בצורה טבעית שהוכחה קלינית?

דלקת היא מנגנון הגנה טבעי של הגוף, אך כאשר הדלקת הופכת להיות מגבלה פיזית זה עלול להיות בעייתי מאוד, במיוחד עבור ספורטאים שאינם יכולים להתאמן עד שהדלקת תחלוף. מחקרים מראים כי ספורטאים נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לפגוע בשרירים ובמפרקים שלהם במהלך הפעילות הספורטיבית.

אחת הסיבות שבגללן אנשים שעוסקים בספורט מפתחים דלקות, ובמיוחד מפתחי גוף שמערבים משקלים באימון שלהם, היא שאימונים גורמים למיקרו-קרעים זעירים ברקמת השריר. הגוף למעשה מזהה אותם כנזק שעלול להתפתח לדלקת, אך חלבונים בשם ציטוקינים משתחררים ומשקמים את רקמת השריר.

כמו כן, התנועות החוזרות ונשנות של הפעילות הספורטיבית האינטנסיבית מובילות לעיתים ללחץ פיזי ולשחיקת הסחוסים. עם הזמן, יכולה להתפתח שחיקה של המפרקים שעלולה לגרום לדלקות וכאבים.

בעיה נוספת ושכיחה מאוד איתה מתמודדים העוסקים בספורט היא שרירים מתוחים או תפוסים. מתיחת שריר מתרחשת כאשר השריר נמתח יתר על המידה או נקרע - תופעה המתרחשת בדרך כלל משימוש-יתר או שימוש לא נכון בשריר.

הרכיבים הטבעיים שמונעים דלקות ופציעות ספורט

מחקרים מראים כי דלקות בגוף פוגעות בתהליך בניית השריר וגורמות לתהליך ההפוך של פירוק חלבון מוגבר ודלדול השרירים.

אחת הדרכים היעילות ביותר למנוע דלקות בשרירים ובמפרקים, היא לא לחכות להופעת דלקות וכאבים, אלא להגן על הגוף מלכתחילה ובאופן קבוע ויומיומי.

צמחי מרפא ורכיבים אורגניים רבים, הוכחו מחקרית כמסייעים להפחתת כאבי שרירים ומפרקים ומניעת דלקות. המוכר מכולם שנחקר רבות הוא הכורכומין - החומר הפעיל בצמח הכורכום. מחקרים מראים כי כורכומין מפחית כאבי שרירים ונזקים שנגרמים להם לאחר פעילות גופנית. כמו כן, נמצא במחקרים כי התכונות האנטי-דלקתיות של הכורכומין מונעות נזק למפרקים ומסייעות בשיפור הביצועים הספורטיביים.

צמח נוסף שבו משתמשים ברפואה המסורתית להתמודדות עם דלקות, ובמיוחד דלקת מפרקים, הוא בוסווליה (לבונה הודית). מחקרים מראים כי לבוסווליה יש תכונות אנטי-דלקתיות עוצמתיות, ונמצא שהיא יעילה בטיפול במצבים דלקתיים. כמו כן, מחקר שבדק עשרות אנשים עם כאבי ברכיים שקיבלו בוסווליה, מצא כי כל הנבדקים דיווחו על ירידה בכאבי ברכיים, ועלייה בטווח התנועה.

רכיב טבעי נוסף הוא MSM, המיוצר על ידי אצות ועשיר בגופרית טבעית, שהינה המינרל השלישי בכמות שלו בגוף. מחקרים מראים כי MSM מסייע להאיץ את תהליך ההתאוששות ולהפחית את כאבי השרירים לאחר אימון.

MSM Site Desktop
לפרטים על אלפא מוב פרו לחצו כאן >>

איך הכי יעיל לצרוך את כל הרכיבים האלה?

את הכורכומין, ה-MSM והבוסווליה ניתן לצרוך בנפרד ובצורתם הטבעית, אך כדי להשיג אפקט מקסימלי הדרך היעילה ביותר היא לצרוך את כולם ביחד, מה שמסרבל ומייקר את העניין.

מסיבה זו חברת אלפא פיתחה את אלפא Moove פרו®, שלוקחת את הכורכומין לשלב הבא. אלפא מוב היא פורמולה מתקדמת שמכילה את כל הרכיבים שנחקרו בריכוזים אופטימליים. הפעילות של כולם ביחד רחבה הרבה יותר מכורכומין רגיל.

אלפא מוב פרו® הוא תוסף חובה בסדרה המקצועית שפיתחה חברת אלפא, המבוססת על טכנולוגיות חדשניות שמטרתה למקסם את הביצועים של המתאמנים ולהעצים את היכולות שלהם בצורה בריאה, טבעית, ובטוחה.

להזמנת אלפא Moove פרו® לחצו כאן >>

מאיה בן שושן משמשת בשנים האחרונות ככתבת בריאות במגזין טבע בריא. היא בעלת תואר שני בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב, עם ניסיון רב שנים ככותבת, עורכת ויוצרת תוכן לדיגיטל ולטלוויזיה בתחומי הבריאות, ה-wellness והלייף סטייל.