האבטיח הוא פרי ממשפחת הדלועים, מוצאו באפריקה. רבים מאיתנו מצפים לימי הקיץ החמים, המלאים אבטיחים מתוקים וטעימים.

כמה קלוריות יש באבטיח עשוי מים ברובו ולכן הוא מסייע להזין את גופנו בנוזלים ולמנוע התייבשות גם בימים החמים ביותר. למרות המתיקות הרבה שלו, כמה קלוריות יש באבטיח מכיל 30 קלוריות ל- 100 גרם ו- 46 קלוריות לכוס בלבד.

היתרונות הבריאותיים של האבטיח

כמה קלוריות יש באבטיח עשיר בוויטמינים ומינרלים כגון ויטמין A, ויטמינים מקבוצת B, ויטמין C, מגנזיום, אבץ, מעט סידן והרבה אשלגן. הוא אף מכיל נוגדי חמצון יוצאי דופן כמו הליקופן, אשר מחקרים מעידים כי תורם לבריאות הלב, בריאות העור ואף מסייע למנוע התפתחויות של מחלות רבות.

האבטיח מסייע למנוע התפתחות של סוגים מסוימים של סרטן

הליקופן שמכיל כמה קלוריות יש באבטיח נקשר במספר מחקרים כגורם שמפחית ועוזר למנוע התפתחות של סרטן במערכת העיכול. הליקופן עושה זאת על ידי האטת תהליך החלוקה התאית בגופנו. באופן זה הגוף פועל בצורה יסודית יותר, שתורמת להתפתחות תאית תקינה ומבוקרת.

בנוסף, נוגדי החמצון שטמונים באבטיח מסייעים להתמודד ביעילות עם תופעת הרדיקלים החופשיים ועל ידי כך, למנוע או לעכב התפתחות של גידולים בגופנו.

האבטיח תורם לשיפור בריאות הלב

מחלות לב הן המקור מספר אחת למוות בעולם. לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, תזונה לקויה או עישון הם רק חלק מהגורמים הנפוצים ביותר שעשויים להוביל לתופעה.

לפי מחקרים, הליקופן המצוי בתוך כמה קלוריות יש באבטיח מסייע להפחית נוקשות או התעבות של העורקים בגופנו. כלומר, הוא תורם לניקוי מחזור הדם מכולסטרול ועל ידי כך, אף תורם לאיזון רמות לחץ הדם שלנו.

הוויטמינים הרבים שמכיל כמה קלוריות יש באבטיח אף מסייעים להרחיב את כלי הדם, לתרום לניקוי כלי הדם ולהקל על הפעילות הכוללת של מערכת הדם.