הג'בטה או יותר נכון צ'באטה היא מעין לחם איטלקי העשוי קמח חיטה ושמרים. מקור כמה קלוריות יש בג'בטה איננו ידוע בוודאות, אך כיום היא נפוצה ברחבי העולם ומשמשת בעיקר להכנת כריכים.

100 גרם של כמה קלוריות יש בג'בטה מחיטה לבנה לרוב ישתוו ל- 235 קלוריות בממוצע.

לחמים מחיטה לבנה מהווים סכנה לבריאותנו

כמה קלוריות יש בג'בטה לרוב עשויה מחיטה לבנה. כיום ניתן למצוא ג'בטות רבות גם מחיטה מלאה, אך לא מקמחים נוספים.

הקמח הלבן הוא הקמח המזיק ביותר לגופנו וממש לא בגלל הגלוטן: לחם לבן מכיל ערכים גבוהים מאוד של סוכרים פשוטים – סוכרים שמביאים להאצת כלל התהליכים של גופנו, על לכדי מצב שבו הגוף שלנו נכנס לסטרס.

מערכת העיכול פועלת קשה יותר, כדי לעכל את המזון מהר ככל האפשר. מחזור הדם זורם במהירות הכוח, מנסה לפרק כמה שיותר סוכרים, כדי שיוכל לשוב לעבדותו הסדירה; הזנת התאים שלנו במזון ובריאות וניקויים מלכלוכים ומזיקים. גופנו חש כי אין לו זמן להתנקות, לכן הוא מזניח את תהליכי הטיהור של גופנו. זאת ועוד, איננו מודעים ללחץ הזה, אבל אנו חשים בו לחלוטין בראשנו – אנו ערניים, מהירים וממהרים. אבל מה קורה לאחר שהמזון מתעכל? לפתע גופנו תשוש, זקוק למנוחה או... לעוד סוכרים.

כדי לשמור על בריאותנו – נדבק בחיטה מלאה

לכולנו מתחשק כמה קלוריות יש בג'בטה לבנה לעיתים ומותר לנו להתפנק, אך יש לזכור כי לחמים העשויים קמח לבן ומוכנים במאפיות פעמים רבות מזיקים לגופנו.

כדי להימנע מהתופעה, כדאי לנו לפנות למאפיות בריאות, שמפרסמות את המתכונים של הלחמים שלהם באופן פומבי ואף מכינים לחמים בריאים רבים כגון לחמים מחיטה מלאה ולחמי מחמצת.

בנוסף, לרוב כדאי לנו לדבוק בלחמים מחיטה מלאה, כוסמין או שיפון, שתורמים ערכים תזונתיים רבים יותר לגופנו ומכבדים עליו פחות באופן משמעותי.

לחמים מעין אלו מכילים כמויות פחותות של סוכרים והסוכרים שהם מכילים – הם בריאים. לכן כמה קלוריות יש בג'בטה מחיטה מלאה תסייע לנו לשמור על תחושת שובע לאורך זמן ועל רוגע ושלווה בכלל המערכות של גופנו.