כמה קלוריות יש בלחם מלא? לחם מלא, הוא לחם העשוי מקמח מלא, אשר מכיל את הדגן ממנו הוא נטחן, אך כוללת את קליפתו, אשר נטחנת ביחד עם הדגן עצמו. הלחם המתקבל כהה יותר מלחם לבן ומכיל סיבים תזונתיים רבים. כמה קלוריות יש בלחם מלא? האם הוא מרזה יותר מלחם רגיל? מהם יתרונותיו? מיד נגלה.


לחם מלא – ערכים תזונתיים


כמה קלוריות יש בלחם מלא? לפנינו ערכיה התזונתיים של פרוסת לחם מלא, במשקל 30 גרם: 3.24 גרם חלבון, 13 גרם פחמימות, 1 גרם שומנים, 107.4 מ"ג נתרן, 2.13 גרם סיבים תזונתיים ו- 1.86 מ"ג ויטמין B.
כמה קלוריות יש בלחם מלא (30 גרם): 75 קלוריות.
כמות הקלוריות בלחם רגיל וכמות הקלוריות בלחם מלא היא שווה, אך הלחם המלא נחשב בריא יותר ומרזה יותר, מדוע?


כמה קלוריות יש בלחם מלא הוא בעל יתרונות בריאותיים רבים


• עשיר סיבים תזונתיים - בלחם מלא יש כמות רבה יותר של סיבים תזונתיים מאשר בלחם רגיל. הסיבים התזונתיים בנויים כמו רשת, אשר עוברת בגוף ולוכדת רעלים, שומנים רעים, פסולת ומסייעת בפעילות מערכת העיכול. כמה קלוריות יש בלחם מלא?

• מסייע בהרזיה - אם כמות הקלוריות של הלחם הלבן והלחם המלא זהות, כיצד הלחם המלא מסייע בהרזיה ונחשב למפחית שומן? התשובה טמונה גם היא, בסיבים התזונתיים.
כמות האנרגיה הדרושה לעיכול הסיביים התזונתיים היא רבה, וכאשר אנחנו אוכלים לחם מלא עשיר בסיבים, הגוף שלנו נאלץ להוציא יותר אנרגיה על מנת לעכל אותם ובכף שורף יותר קלוריות.
בנוסף, הסיבים התזונתיים גורמים להרגשת שובע, כך שכמות קטנה יותר של לחם מלא, מספיקה על מנת שנרגיש שבעים והכך גם נאכל פחות במהלך היום ונצרוך פחות קלוריות.

כמה קלוריות יש בלחם מלא (אריזה 750 גרם): 1875 קלוריות.