לחם קל, לפי שניתן להבין משמו, הוא לחם בעל ערך קלורי נמוך יותר מלחם ממוצע. כדי שנוכל להבין כמה קלוריות יש בלחם קל ומה הערך התזונתי שלו, עלינו להבין ראשית ממה הוא מורכב.

כמו בלחם סטנדרטי, לחם קל יכול להכיל קמח רגיל וקמה מחיטה מלאה. ההבדל הוא כמובן שקמח חיטה מלאה נטחן גרעין החיטה עם קליפתו ועם נבטו. בקמח לבן רגיל, נטחן גרעין החיטה ללא הנבט וללא הקליפה. נבט החיטה מכיל שפע ויטמינים מפני שבנבט החיטה מצויה תמצית החיטה. קליפת החיטה, הנקראת גם "סובין", מכילה כמות גדולה של סיבים תזונתיים, מינרלים וחלבונים.


כיצד נדע כמה קלוריות יש בלחם קל


עקב תכולה גבוהה יותר של שמרים ומים בלחם הקל (המאפשרת תפיחה אפקטיבית יותר של הלחם ללא צורך בכמות גדולה של קמח) פרוסת לחם קל, תהיה דקה יותר ברוב המקרים מפרוסת לחם רגיל.

כמה קלוריות יש בלחם קל? האם ההבדל בין לחם רגיל הוא משמעותי? לחם קל משמש אותנו בדיאטה, עקב ערכו הקלורי הנמוך. כאשר אנחנו מעוניינים לרדת במשקל, אבל לא מוכנים לוותר על הלחם בחיינו, הלחם קל מהווה פתרון אפקטיבי. הוא מכיל פחות קלוריות מלחם רגיל ומאפשר לנו ליהנות מטוסטים, צנימים, סנדוויצ'ים ושאר המאכלים הכוללים לחם. כמה קלוריות יש בלחם קל שהופך אותו למצרך אפקטיבי בדיאטה?

כיצד נדע לזהות לחם קל איכותי, בסופר או במאפייה? לחם (או כל מאפה אחר) אשר סך הקלוריות שלו (ל- 100 גרם) נמוך בלפחות 1/3 מסך הקלוריות של המוצר המקביל (הרגיל) אליו, מוגדר כ"קל".
כדי שנוכל להבין: כמה קלוריות יש בלחם קל, נפריד בין לחם קל מחיטה מלאה ללחם קל רגיל:
כמה קלוריות יש בלחם קל מחיטה מלאה? (פרוסה של 30 גרם): 49.8 קלוריות.
כמה קלוריות יש בלחם קל? (פרוסה של 30 גרם): 40 קלוריות.