הסוכר שאנחנו מכירים לרוב עשוי אבקה, לבנה או חומה, הטומנת בחובה הרבה סכנות בריאותיות.

כמה קלוריות יש בסוכר לבן 396 קלוריות על כל 100 גרם.

כמה קלוריות יש בסוכר חום 380 קלוריות על כל 100 גרם.


האמת היא שקיימים מספר סוכרים בעולם: ישנם סוכרים מורכבים, המצויים בעיקר בקטניות, ירקות עמילנים (תפוחי אדמה, בטטות, דלועים, דלוריות...), פירות ושוקולד מריר (מעל 70%). הסוכרים המורכבים שמצויים במאכלים הללו מאוד בריאים לגופנו: הם מסייעים להביא לתהליך עיכול איטי, שמאפשר לגופנו:

• לבצע את תהליך העיכול באיטיות וביעילות – מערכת העיכול מפרקת את המזון באופן איכותי ובוררת ממנו את הוויטמינים, המינרלים והערכים התזונתיים שחיוניים לגופנו. לאחר שהם נספגים היטב, שאר הפסולת מועברת הלאה אל עבר פי הטבעת.

• לנקות את גופנו באופן אופטימלי – תהליכי עיכול איטיים מתבצעים ביסודיות וכפי שמטבח זקוק לניקיון לאחר בישול – כלל הגוף שלנו זקוק לניקיון לאחר ארוחה. גופנו מנקה את כלל מערכת העיכול שלנו, לרבות המעיים והקיבה שלנו. תהליך עיכול איטי אף מטיב את תהליך הניקוי של מחזור הדם שלנו; מסוכרים ושומנים שנוטים להצטבר בו לעיתים, בהתאם לתזונה שלנו.

• לחזק את גופנו לעתיד ולסייע להאט את תהליך ההזדקנות שלנו – כאשר גופנו סופג ביעילות את הערכים התזונתיים השונים על בסיס קבוע, יהיו לו הרבה יותר כלים שיאפשרו לנו לחיות חיים איכותיים יותר, נטולי מחלות ומלאי אנרגיה.

לעומת זאת, כמה קלוריות יש בסוכר שהוא חד-סוכר, בדומה לסוכרים שרובנו אוכלים; המצויים בשוקולד חלב, משקאות ממותקים, עוגות ועוגיות למיניהן, מזון מהיר, גלידות וכדומה, לרוב אינם בריאים כלל. כמה קלוריות יש בסוכר מסוג זה מביא פעמים רבות לתהליכי עיכול מהירים ועמוסים, שמוסיפים הרבה לחץ לפעילות של גופנו.

כתוצאה מכך, כמה קלוריות יש בסוכר עשוי להוביל למספר השלכות לא נעימות ובין היתר השמנת-יתר, סוכרת, מחלות לב וכלי דם ואף שבץ. כדי להימנע מהמכאובים עלינו, כדאי לנו לשים לב איזה כמה קלוריות יש בסוכר אנו מכניסים לגוף שלנו.