הסלק הוא ירק שורש ממשפחת הסלקיים, אשר צבעו הסגול מעיד על הבריאות הרבה שטמונה בו. ניכר כי בני אדם נהנו כמה קלוריות יש בסלק כבר בימי הרומאים ויוון העתיקה. כיום אנו עדיין ממשיכים ליהנות משפע סלטים, מרקים ואף מאפים שמכילים כמה קלוריות יש בסלק.

100 גרם של כמה קלוריות יש בסלק מכילים 43 קלוריות, כאשר כל כמה קלוריות יש בסלק (120 גרם בממוצע) מכיל כ- 50 קלוריות.הבריאות שטמונה בסלק


כמה קלוריות יש בסלק עשיר בוויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון כגון אשלגן, סידן, ויטמין C, ויטמינים מקבוצת B ובייחוד חומצה פולית (9B), זרחן, מעט מגנזיום ומעט סיבים תזונתיים.

כמה קלוריות יש בסלק אף מכיר ערך יוצא דופן של פלבנואידים – משפחה של נוגדי חמצון. כמה קלוריות יש בסלק מצויים בפרט אנתוציאנינים – נוגדי חמצון חזקים שלרוב מצויים בפירות יער. הם חזקים מאוד ומסייעים לגופנו להתמודד ביעילות עם תופעת הרדיקלים החופשיים (חמצון יתר), תורמים לבריאות מערך העצבים שלנו ושומרים על תפקוד קוגניטיבי איכותי, מייעלים את תהליכי הניקוי של כלי הדם שלנו מכולסטרול וסוכרים, מווסתים את תהליכי הייצור והשימוש של גופנו בחלבון הקולגן (מעניק גמישות ומתיחות לעורנו) ובעלי איכויות אנטי-דלקתיות ייחודיות, שמסייעות להקל בעיקר על דלקות פרקים אקוטיות או כרוניות.


הסלק מסייע לשפר את תפקודנו המנטלי


כמה קלוריות יש בסלק עשיר בהרבה ויטמינים מקבוצת B, המסייעים לשפר את תהליכי התקשורת בין העצבים השונים במוחנו. כתוצאה מכך אנו נחוש מרוכזים יותר ביום שלנו, ערניים יותר וכי פשוט לנו לשלוף מידע מראשנו.

בנוסף, ויטמינים מקבוצת B משתתפים בתהליכי הייצור של נוירוטרנסמיטרים (מוליכים עצביים) בגופנו, יחד עם מינרלים כגון מגנזיום וסידן, כגון דופמין, סרוטונין, נוראפינפרין, GABA ועוד, אשר תורמים לגופנו ולתודעתנו תחושות של אושר, ביטחון ושלוות נפש.