כמה קלוריות יש בפסטה? פסטה היא מאכל איטלקי העשוי קמח, מים ולעיתים גם ביצים. משמעות המילה "פסטה" באיטלקית היא: בצק. הפסטה דורשת בישול במים חמים או אפיה ומוגשת לרוב עם רוטב. כדי לגלות כמה קלוריות יש בפסטה, נבחן את סוגי הפסטה השונים.


סוגי פסטות


פסטה טריה, נשמרת בצינון או בהקפאה וכיון שאינה עוברת תהליך יבוש, זמן הבישול שלה קצר יותר.
פסטה מיובשת, מיוצרת בדרך כלל באופן מסחרי ועוברת תהליך ייבוש ארוך על מנת להאריך את חיי המדף שלה ולהוזיל את מעברה ואחסונה.


רטבים


הפסטה משתלבת מצוין עם מגוון רטבים. לפנינו מפורטים הרטבים הנפוצים ביותר: (לפי 100 גרם)
• אלפרדו- רוטב שמנת פטריות. הרוטב מוכר ביותר, אך לא נפוץ כל כך באיטליה. הרוטב מכיל בתוכו פטריות צלויות, שמנת איכותית, מלח, פלפל, שום, אגוז מסקט ונהוג להוסיף גם יין לבן וגבינת פרמז'ן. כמה קלוריות יש בפסטה אלפרדו: 147 קלוריות.
• פסטו- רוטב נהדר בעל טעם רענן המכיל: שמן זית, צנוברים, בזיליקום, שום ולעיתים גבינת פרמז'ן. כמה קלוריות יש בפסטה פסטו: 333 קלוריות.
• עגבניות- רוטב עגבניות, הוא אחד הרטבים הנפוצים והפשוטים ביותר להכנה. הרוטב מכיל עגבניות במצבים שונים ומגוון תבלינים. המנה מוגשת לרוב עם גבינת פרמז'ן מגורדת. כמה קלוריות יש בפסטה עגבניות: 139 קלוריות.
• בולונז- רוטב נהדר שמקורו בבולוניה, איטליה. הרוטב מבוסס על עגבניות, בשר ויין אדום. כמה קלוריות יש בפסטה בולונז: 116 קלוריות.
• שמנת- רוטב שמנת פשוט אך מומלץ, מכיל בעיקר שמנת מבושלת עם חמאה ולעיתים מוסיפים גם גבינות. כמה קלוריות יש בפסטה עם שמנת: 118 קלוריות.
• רוזה- זהו רוטב מוכר, המשלב בתוכו 2 רטבים: עגבניות ושמנת. לאחר השילוב, הרוטב מקבל גוון ורדרד ועשיר. כמה קלוריות יש בפסטה רוזה: 122 קלוריות.