כמה קלוריות יש בצימוקים? צימוקים הם ענבים שיובשו למטרת שימור. ניתן לצרוך את הצימוקים כמו שהם וניתן לשלב אותם באפיה ובבישול. כמה קלוריות יש בצימוקים? איך מכינים צימוקים? ומהם היתרונות שלם?


הכנת צימוקים


כמה קלוריות יש בצימוקים? תהליך הכנת הצימוקים הוא עתיק ונמנה בין שיטות השימור העתיקות ביותר. מיד לאחר קטיף הענבים (הנקרא גם "בציר"), פורסים את הענבים על יריעה מוגבהת מן הקרקע וחשופה לשמש. הענבים עטופים ברשת, על מנת למנוע פגיעות מזיקים ולאחר מספר ימים הצימוקים מוכנים. בנוסף, ניתן לייבש את הצימוקים בתהליך מהיר יותר בתנור, בעזרת אוויר חם. כמה קלוריות יש בצימוקים?


יתרונות הצימוקים


כמה קלוריות יש בצימוקים? מלבד להיות נשנוש מתוק ובריא, לצימוקים מספר יתרונות שלא ידענו עליהם:
• מסייעים בעיכול- בזכות כמות רבה של סיבים תזונתיים, הצימוקים מסייעים לנו לעכל את המזון בצורה טובה יותר ומאפשרת לגופנו לנקות רעלים בצורה יעילה יותר.
• מקור אנרגיה בריא - כמות הפחמימות ב- 100 גרם צימוקים היא 79.5 גרם פחמימות, אשר מתוכן 59.19 גרם הם סוכרים. הסוכר הרב מאפשר יצירת אנרגיה רבה ממקור בריא.
• מקור לאשלגן- לכל 100 גרם צימוקים, גופנו מרוויח 746 מ"ל אשלגן, אשר תורם בהסדרת קצב הלב.


צימוקים- ערכים תזונתיים


כמה קלוריות יש בצימוקים? הצימוקים מכילים (לפי משקל של 100 גרם צימוקים): 3.39 גרם חלבון, 79.5 גרם פחמימות (מתוכם 59.19 גרם סוכרים), 0.46 גרם שומן, 0 מ"ג כולסטרול, 12 מ"ג נתרן, 4 גרם סיבים תזונתיים, 14.95 גרם מים ו- 746 מ"ג אשלגן.
כמה קלוריות יש בצימוקים (לפי משקל של 100 גרם צימוקים): 302 קלוריות. בכפית של 8 גרם צימוקים יש 24 קלוריות.