כמה קלוריות יש בצ'יפס הוא מאכל בינלאומי, שמקורו ככל הנראה בבלגיה או בצרפת. הוא עשוי תפוחי אדמה המטוגנים בשמן עמוק ולרוב מהווה תוספת למנה כגון המבורגר, דג או שניצל.

כמה קלוריות יש בצ'יפס נחשב למעדן העתיר בשומן טראנס, חומצות שומן רוויות ואינו בריא לגופנו כלל וכלל: כמה קלוריות יש בצ'יפס מכיל כ- 319 קלוריות ל- 100 גרם, רובם שומנים לא בריאים וסוכרים, שנוצרו כתוצאה מתהליך הטיגון הממושך.


החסרונות של הצ'יפס בחיינו


כמה קלוריות יש בצ'יפס לרוב מוביל להשלכות לא נעימות ולרבות להרבה אקנה, למחלות לב, ללחץ דם, לסוכרת ולהשמנת יתר.

אנחנו מקבלים זאת בכזאת פשטות; שהצ'יפס מגיע כתוספת להמבורגר או הכריך שלנו. אנחנו כמעט שוכחים שמנת צ'יפס קטנה אף היא עומדת על אזור ה- 500 קלוריות לכל הפחות.

הערך שתזונתי של הצ'יפס הוא בין הגרועים ביותר, עקב כמויות השמן והמלח שבהם משתמשים כדי לטגן ולתבל אותו: לרוב נעשה שימוש חוזר בשמן שרק מחריף את כמות שומני הטרנס שיש בו ומוסיף להזיק לגופנו אף יותר.

לרוב אנחנו אוכלים כמה קלוריות יש בצ'יפס עם רטבים העשירים בסוכר כגון קטשופ או עשירים בשומן וכולסטרול כמו המיונז, מה שרק "מוסיף עלבון על פציעה". אם זה לא מספיק, יש לזכור כי הצ'יפס הוא רק תוספת למנה מעובדת, מתובלנת יותר מדי ומשמינה בפני עצמה בדרך כלל, שכן לרוב הדג, העוף או הבשר הם עצמם מטוגנים בשמן עמוק ואף עוברים תהליך מסוים של עיבוד תעשייתי.


הדרך הבריאה לאכול צ'יפס


כולנו היינו חפצים להיפטר מהרגל כמה קלוריות יש בצ'יפס הממכר. אם שקלנו להחליף את המאכל בחטיף הצ'יפס, זוהי בהכרח לא הדרך הנכונה: גם חטיף הצ'יפס הוא מעובד, עשיר במלח ועתיר בשומנים כלומר, הסיוע היחידי כמה קלוריות יש בצ'יפס מעניק לנו כחטיף הוא בהגדלת קו המותניים שלנו.

כדי להתגבר על ההרגל, ניתן לנסות ולאפות צ'יפס בבית, להשתמש בשמן בעל נקודת רתיחה גבוהה כגון שמן קוקוס, שמן זית או שמן אבוקדו וליהנות ממאכל בריא. ניתן להשתמש גם בשמן זית לאפייה ארוכה מאוד, בעלת טמפרטורת רתיחה נמוכה יותר. כדאי לנו לזכור כי מומלץ להפחית במלח!

אפשרות אחרת היא לטגן צ'יפס מירק אחר, שכן תפוחי האדמה בפרט סופחים כמויות אדירות של שמן. ניתן להחליף את תפוחי האדמה בסלק, עלי הקייל, קולרבי, גזרים או בטטות והטעם עדיין יהיה משגע. כמובן שתמיד מומלץ קודם כל לנסות ולאפות את הירקות.