התפוח הוא פרי ממשפחת הוורדיים, אשר מקורו במזרח אסיה. כיום ניתן למצוא כמה קלוריות יש בתפוח בכל מדינה בעולם והוא מסמל חוכמה ובריאות בתרבויות רבות.כמה קלוריות יש בתפוח מכיל 52 קלוריות ל- 100 גרם או 65 קלוריות לכוס.

הבריאות הרבה שטמונה בתפוחים

הייחוד של כמה קלוריות יש בתפוח הוא הגיוון של הוויטמינים והמינרלים שהוא טומן בחובו. הוא מכיל קצת מכל דבר: קצת ויטמין A, קצת ויטמינים מקבוצת B, קצת ויטמין C, ויטמין E, ויטמין K, מעט סידן, ברזל, מגנזיום ואבץ וכמו פירות רבים אחרים, הרבה אשלגן.

כל הטוב הזה מעניק לתפוח את סגולות המרפא שלו. יש ליין כי גם המרקם של כמה קלוריות יש בתפוח, במיוחד אם נותיר אותו בקליפה, בריא מאוד לשיניים שלנו ומסייע לנקות אותן מהצטברויות בקטריאליות ולכלוכים.

תפוחים תורמים להורדה במשקל

מעבר להיותם דלים בקלוריות, כמה קלוריות יש בתפוח מכיל ערכים נאים של סיבים תזונתיים ומים (85.5 מ"ל ל- 100 גרם), אשר תורמים לתחושת שובע, מאטים את תהליך העיכול ומייעלים אותו: הסיבים התזונתיים מנקים את המעיים ומטיבים את תהליך הברירה בין המזון ובין הצואה. המים מקלים על החומציות בקיבה, מסייעים להעניק נפח לצואה ומקלים על קשיי עיכול.

תפוחים תורמים לבריאות הלב

הסיבים התזונתיים המצויים בתוך כמה קלוריות יש בתפוח, מייעלים את תהליך הניקוי של גופנו משומנים לא בריאים וסוכרים, במחזור הדם שלנו. כתוצאה מכך הם מסייעים למנוע או להקל על תופעות כגון לחץ דם, טרשת העורקים וסוכרת.

בנוסף, התפוח מכיל נוגדי חמצון רבים ממשפחת הפלבנואידים, אשר מסייעים להתמודד ביעילות עם תופעת הרדיקלים החופשיים, להרחיב את כלי הדם שלנו, להטיב את תהליכי הניקוי שלהם ולסייע ללב לבצע את עבודתו נאמנה. מחקרים אף מצאו כי פלבנואידים מפחיתים סכנה לשבץ ב- 20%.