כולנו עושים את זה, כולנו אוהבים את זה וכולנו רוצים לעשות יותר ויותר מזה.

איזה כיף שסקס היא פעילות כה בריאה ומתגמלת, אשר מאפשרת לנו ליהנות ברמות שמעולם לא חשבנו שנוכל להגיע אליהן ואף מסייעת לנו להשיל ממשקלנו.

השאלה מאוד אינדיבידואלית, אשר תלויה ב - 4 משתנים

• משך האקט – כמות הזמן שאנו משקיעים בפעילות כמה קלוריות שורפים בסקס היא קריטית! כפי שריצה של 20 דקות היא מעולה, אך לא משתווה לריצה רצופה של שעה – כך אקט מיני של 20 דקות איננו משתווה לאקט מיני של שעה. בממוצע, כמה קלוריות שורפים בסקס במשך 20 דקות הן כ- 160 קלוריות.

• תנוחה – התנוחה שבה אנו בוחרים היא משמעותית, משום שככל שהיא אתלטית יותר, מאתגרת יותר ומצריכה מאיתנו יותר תנועה – כך היא תסייע לנו להשיל את הקילוגרמים יותר בקלות. אף יש לציין כי גם כאן, לכמות הזמן יש חשיבות – כדאי לנו לשאול את עצמנו כמה זמן אנו משקיעים בכל תנוחה, כדי ללמוד כמה קלוריות שורפים בסקס המהנה שלנו.

• גיל – ככל שאנו מבוגרים יותר, כך לגופנו פחות פשוט להשיל את הקילוגרמים, משום שכלל התהליכים בגופנו מאבדים מכוחם. כתוצאה מכך, ככל שנזדקן, כך נשרוף פחות כמה קלוריות שורפים בסקס.

• המשקל שלנו – ככל שהמשקל שלנו גדול יותר, כך נשרוף פחות כמה קלוריות שורפים בסקס, משום שיהיה על גופנו להשקיע יותר אנרגיה כדי לשרוף את המשקל. רוב המשקל העודף שלנו מורכב ממאגרי שומנים, שגופנו שומר לעת הצורך. בניגוד למזון שאנו מעכלים בזה הרגע, מזון שמצוי במאגרים מצריך מגופנו פעולה שאיננה בהכרח בשגרה כיום – למשוך את השומן הזה מהמאגרים אל התאים. במילים אחרות, כמות מאגרי השומן המצויה בנו, תקבע כמה קלוריות שורפים בסקס.