בדיוק כמו שאי אפשר לבנות בניין בלי יסודות חזקים - כך אי אפשר לבנות מסת שריר בלי היסודות שהגוף זקוק להם. מחקרים מראים שאנחנו חייבים להכניס ויטמינים ומינרלים חיוניים לתפריט תוספי התזונה שלנו כדי לחזק, לבנות ולהגדיל את השריר. אבל איך אפשר לצרוך עשרות ויטמינים ומינרלים מדי יום, בנוסף על תוספי הספורט שאנו נוטלים כבר באופן קבוע?

כשמדברים על תוספי תזונה לספורט ופיתוח גוף, הדברים הראשונים שעולים לנו בראש הם אבקת חלבון, קריאטין ושורפי שומן, כי הם נהנים מהרבה יחסי ציבור. אולם מחקרים מהשנים האחרונות מראים, שהתוסף הבסיסי שכל מתאמן צריך להתחיל בו הוא בכלל אחר.

כדי שגופנו ישלים את כל המשימות שיש לו מדי יום, הוא צריך לקבל מגוון רחב של רכיבי תזונה חיוניים. מפתחי גוף וספורטאים זקוקים אפילו ליותר חומרים מזינים מהאדם הממוצע, כי במהלך פעילות ספורטיבית מתרחשים בגוף שינויים שגורמים לו לאבד ויטמינים ומינרלים שחיוניים לתפקודו.

חלבון לבד זה לא מספיק

מחקרים רבים שנערכו על ספורטאים מראים, כי מחסור בוויטמינים ומינרלים פוגע בביצועים הפיזיים. משום כך, ויטמינים ומינרלים חייבים להיות חלק מרכזי משגרת האימונים שלנו. חוסר בוויטמינים ומינרלים משפיע לרעה על הגוף, ואם לא נצרוך ויטמינים ומינרלים ספציפיים השרירים שלנו לא ייבנו. בקיצור, חלבון לבד לא מספיק!

מחקרים מראים, כי לוויטמינים ומינרלים אלה יש תפקיד חשוב בצמיחת השריר והתאוששות, הגדלת מסת השריר ומתן כוח מבני. ולמעשה – אם לא נצרוך אותם באופן יומיומי, לא משנה כמה נתאמץ בחדר הכושר – השרירים שלנו פשוט לא יגדלו.

אלו הוויטמינים שמסייעים בהגדלת ושימור מסת השריר:


בין המינרלים שמסייעים לצמיחת השריר ושמירה על המסה שלו, ניתן למצוא את:


לתוסף עם ויטמינים ומינרלים לספורטאים לחצו כאן >>

Muscle 1

איך צורכים את כל המינרלים והוויטמינים האלה באופן יומיומי?

בדיוק כמו שאי אפשר לבנות בניין בלי יסודות חזקים, אי אפשר לבנות מסת שריר בלי היסודות שהגוף זקוק להם.

הוויטמינים והמינרלים האלה הם היסודות שאנחנו חייבים להכניס לתפריט תוספי התזונה שלנו כדי לחזק, לבנות ולהגדיל את השריר ולשמר את הגידול הזה.


אבל איך אפשר לצרוך יותר מ-10 ויטמינים ומינרלים חיוניים מדי יום, בנוסף על אבקות החלבון ותוספים נוספים שאנו כבר נוטלים באופן קבוע?

הפתרון לכך הוא ליטול תוסף מולטי ויטמין ייעודי לספורטאים – שמכיל את כל הוויטמינים והמינרלים האלה ורכיבים נוספים שמסייעים לפיתוח השריר, הסיבולת, הכושר והאנרגיה.

ללא צריכת מולטי ויטמין, תוספי הספורט האחרים שאנו נוטלים כל יום לא יהיו יעילים באותה מידה.  המולטי ויטמין הוא התוסף הראשון שכל מתאמן צריך לקחת מדי בוקר לפני שהוא מתחיל את היום.

רק הקפדה על נטילת פורמולת מולטי ויטמין בעלת עוצמה גבוהה תבטיח את נוכחותם היומיומית של הרכיבים החיוניים הנחוצים לאלפי תהליכים מטבוליים המתרחשים בגוף שלנו בעת בניית השריר.

לסיכום - החלבון וכל שאר תוספי הספורט הם אמנם חשובים מאוד, אבל בלי מולטי ויטמין הגוף שלנו לא יוכל להגשים את הפוטנציאל האמיתי שלו.

 

לתוסף מולטי ויטמין לספורטאים לחצו כאן >>


___________________________________________
מאיה בן שושן משמשת בשנים האחרונות ככתבת בריאות במגזין טבע בריא. היא בעלת תואר שני בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב, עם ניסיון רב שנים ככותבת, עורכת ויוצרת תוכן לדיגיטל ולטלוויזיה בתחומי הבריאות, ה-wellness והלייף סטייל.