מולטי ויטמין לספורטאים, בשביל מה צריך את זה?

 

כחלק מאורח החיים המודרני בו כולנו חיים, לגוף קשה מאוד לקבל את מרבית הרכיבים התזונתיים להם הוא זקוק. זו הסיבה שכחלק מהיותנו מבצעים פעילות גופנית באופן קבוע, לעתים אנו סובלים מתופעות לוואי כמו עייפות, חוסר אנרגיה, תשישות ולעתים מתקשים לחזור לאיזון.

צריכה יום יומית של מולטי ויטמינים בהתאם לפעילות הגופנית שאתם מבצעים היא הדרך האיכותית ביותר לאפשר לגוף לקבל את מה שהוא זקוק לו, לשמור על איזון ועל גוף בריא, ולשפר משמעותית את איכות החיים שלנו.

בנוסף מולטי ויטמינים מסייעים לנו להתמודד עם כאבים, עם דלקות ועם מחסור תזונתי. את רוב הויטמינים, הגוף שלנו לא מצליח לייצר בעצמו, ולכן הוא זקוק להשלמה ממקורות תזונתיים שונים.

 

 

הבעיה היא שרוב המזון אותו אנו צורכים הוא מזון מתועש, משומר, מזון שעובר תהליכי עיבוד, זיקוק וצביעה. אותו מזון מכיל כמויות אסטרונומיות של חומרים משמרים ומייצבים הפוגעים בספיגה האופטימלית של הגוף. בנוסף, האדמה שבה גדלים הפירות והירקות אותם אנו צורכים - שני סוגי מזונות שאמורים להיות עשירים בויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון היא אדמה דלילה ואיננה עשירה במינרלים.

 

במהלך השנים הערך התזונתי של המזון ממשיך לרדת, מה שמחייב אותנו לקבל את כל אותם רכיבים ממולטי ויטמינים איכותיים אותה תעשיית תוספי המזון מייצרת. בלי קשר לתהליך התיעוש שהמזון עובר, כולנו מרשים לעצמנו מדי פעם לאכול מזון עתיר סוכרים ושומנים, צורכים תרופות, אלכוהול, שומנים צמחיים מוקשים מה שגורם לחוסרים תזונתיים ולהיווצרות של תופעות לוואי שונות כמו גם מחלות כרוניות איתן הגוף שלנו צריך להתמודד.  אותו אורח חיים לקוי גורם גם לעידוד של תנועת הרדיקלים החופשיים הלוקחים אלקטרונים ממולקולות קיימות ופוגעים באפקטיביות שלהן מה שגם מעלה את רמת החמצון שבתאים. מסיבות אלו ורבות אחרות, אנשים העוסקים בספורט זקוקים לתוספי תזונה הנקראים מולטי ויטמינים זאת בכדי למנוע את המצבים הבאים: פציעות ספורט, שחיקה של המפרקים, היווצרות דלקות, כאבים, חוסר יכולת של הגוף להתאושש ולהחלים וכמובן מחסור תזונתי.