לכולנו ברור שלשתות אבקת חלבון זה חשוב, אבל מה שלא כולנו יודעים הוא, שמה שקורה בגוף לחלבון אחרי ששותים אותו זה אפילו יותר חשוב

אמנם שתיית חלבון היא חובה לכל מתאמן, אבל בואו נדבר על מה שקורה אחרי ששותים אותו. לאחר שתיית החלבון הוא מגיע למערכת העיכול, ובשלב זה פעולת העיכול הופכת להיות הכי חשובה, כי מערכת העיכול הופכת את החלבון ששתינו לחומצות אמינו.

מחקרים מראים כי חומצות האמינו שנוצרות כתוצאה משתיית החלבון, הן אלה למעשה שאחראיות בפועל לפיתוח השריר, ולתיקון סיבי השריר שנפגעים במהלך האימון. כי כדי שהוא יתפתח בצורה תקינה חייבים להחזיר את רקמת השריר למצב תקין בזמן ההתאוששות.

כך שגם אם שתיתם אבקת חלבון כל היום – אם לא תדאגו לעיכול התקין שלה, זה כאילו שזרקתם את החלבון ששתיתם לפח.


Man Drinks 1000x667

למה תהליך העיכול חשוב במיוחד לספורטאים?

מערכת העיכול היא אחת המערכות החשובות ביותר בספורט ופיתוח גוף. אם היא לא תעבוד בצורה תקינה, הגוף לא יקבל כמות מספקת של רכיבים החיוניים לפיתוח השריר. מחקרים שנעשו על מתאמנים מראים, שככל שמערכת העיכול שלהם תעבוד בצורה יעילה יותר, השריר ייבנה בצורה טובה יותר.

המחקרים מראים, שחשוב שלספורטאים תהיה מערכת עיכול חזקה כדי לפרק את החלבון שאנחנו שותים ולספוג את החומרים המזינים שלו בגוף. על פי המחקרים, כדי להגיע לביצועים מקסימליים באימון, הגוף נדרש לעכל את החלבון ששתינו כדי לעבד את המזון לחומרים חיוניים עבורו – אחרת לא עשינו פה כלום.

להזמנת אלפא ביו פרו לחצו כאן >> 

 

Probiotics Site Desktop
אז איך הכי נכון לספורטאים לייעל את תהליך העיכול שלהם?

החוקרים מצאו שכדי לעשות זאת, ספורטאים צריכים לצרוך כמות מספקת של חיידקים פרוביוטיים שתפקידם לייעל את תהליך העיכול, ולצרוך גם אנזימי עיכול.

ישנן מספר אפשרויות לצרוך חיידקים פרוביוטיים, החל מיוגורטים שמכילים מינון אפסי של חיידקים, ועד תוספי פרוביוטיקה המכילים למעלה מ-12 מיליארד חיידקים ידידותיים.

עם זאת, תוספי הפרוביוטיקה ואנזימי העיכול שנמכרים כיום לקהל הרחב, אינם מיועדים ספציפית לספורטאים. הם אמנם מכילים חיידקים פרוביוטיים טובים ואנזימי עיכול חשובים – אך הם אינם מכילים חיידקים המותאמים לפירוק אופטימלי של חלבונים.

מסיבה זו פיתחה חברת אלפא את אלפא ®Bio Pro - פורמולה מקצועית לספורטאים, המכילה גם מינון אופטימלי של חיידקים פרוביוטיים ספציפיים במיוחד למתאמנים, וגם עשירה באנזימי עיכול ספציפיים שמיועדים לפירוק יעיל של החלבון לצורך בניית השריר.

הרכיבים באלפא ביו פרו® מבוססים על מחקרים קליניים שמראים, שהשילוב הנכון של אנזימי העיכול ביחד עם החיידקים הפרוביוטיים הספציפיים שנמצאים בה מייעל את תהליך העיכול.

לסיכום – עיכול זה שם המשחק. בשביל למקסם את הביצועים, חייבים לדאוג מדי יום לעיכול יעיל לצורך ספיגה נכונה של החלבונים וכל התוספים החיוניים לפיתוח השריר.

להזמנת אלפא ®Bio Pro לחצו כאן >>

 


מאיה בן שושן משמשת בשנים האחרונות ככתבת בריאות במגזין טבע בריא. היא בעלת תואר שני בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב, עם ניסיון רב שנים ככותבת, עורכת ויוצרת תוכן לדיגיטל ולטלוויזיה בתחומי הבריאות, ה-wellness והלייף סטייל.