הגרנולה היא תערובת דגנים בריאה. לצד הדגנים, פעמים רבות נוכל למצוא בה גם חמוציות, אגוזים, פירות יבשים, שוקולד ומיני זרעים שונים. הערך של כמה קלוריות יש בגרנולה משתנה, בהתאם לתוספות הללו.

הגרנולה מבוססת בעיקרה על דגנים קלויים, העשויים שיבולת שועל. לרוב כמה קלוריות יש בגרנולה תעבור קלייה יחד עם דבש, סילאן או סוכר חום – שיוסיפו משמעותית לטעם של הגרנולה אף הם.

כמה קלוריות יש בגרנולה מכילה בין 400 ל- 500 קלוריות ל- 100 גרם. אם אנו שואפים ליהנות מערכים נמוכים של כמה קלוריות יש בגרנולה, כדאי לנו לחפש גרנולה שמכילה בעיקר אגוזים ופחות פירות יבשים, קלויה קלות וממותקת באמצעות דבש או סילאן.

הבריאות שטמונה בגרנולה

כמה קלוריות יש בגרנולה עשירה במינרלים רבים ולרבות הברזל, הסידן, האשלגן והמגנזיום. היא אף מכילה כמויות יפות של סיבים תזונתיים ולכן, נחשבת למאכל בריאות מצוין במהלך תהליכי הרזיה וירידה במשקל.

המגנזיום הוא מינרל חיוני לחיינו

כמה קלוריות יש בגרנולה מכילה ערכים יפים של מגנזיום, אשר תורם לבריאותנו באופן משמעותי:

• מסייע להקל על השרירים – המגנזיום פועל בסינרגיה עם מינרל הסידן: הסידן אחראי על תהליכי הכיווץ של השרירים שלנו, אחראי על מצב ההרפיה של השרירים. אם אנחנו חשים כי השרירים שלנו מכווצים מדי, מתוחים מדי, חלשים או שאנחנו סובלים מרעידות בשרירים, בהחלט כדאי לנו לשלב מגנזיום בתזונה היומית שלנו.

• לשמור על הלב – המגנזיום מסייע לשמור על מחזור דם תקין, על ידי הרפיית כלי הדם בעת הצורך ואף דואג להרפיית שריר הלב.

• לחץ – בין תפקידיו של המגנזיום, הוא מווסת מספר רב של הורמונים ומוליכים עצביים במוח כגון סרוטונין, כך שהוא מסייע לנו להיות רגועים ומאושרים יותר.

• מונע את מחלת הסוכרת – למגנזיום תפקיד חשוב בתהליך הפרשת האינסולין בגופנו – הורמון שמטרתו לווסת את רמת הסוכר בגוף. ייעול תהליכי פירוק הסוכרים בגופנו, יסייע להפחית סיכוי להיווצרות מחלת הסוכרת.