שמן הזית הוא שמן שמופק מזיתים וניכר כאחד השמנים הבריאים והנפוצים ביותר בעולם. שמן הזית עשיר בחומצות שומן בריאות, אשר מרכיבות את עיקר המערך הקלורי שלו.

רבים מאיתנו ודאי משתמשים בשמן הזית לשם בישול, אפייה, טיגון ואף תבלון של מאכלים טריים. למרות זאת, מזה זמן רב שמן הזית לא משמש אותנו רק במטבח – כיום אנו יודעים כי הוא מכיל סגולות מרפא אשר חיוניות עבור גופנו כגון ויסות לחץ דם והפחתת רמות כולסטרול בגופנו, ייעול תהליכי העיכול, הניקוי והטיהור של גופנו וחיזוק הפעילות של המערך הקוגניטיבי שלנו.

כ- 100 מ"ל של שמן זית מכילים כ- 884 קלוריות. גף שמן זית מכילה כ- 90 קלוריות.

חומץ תפוחים לירידה במשקל | טבע בריא

שמן הזית אף מסייע לנו להתמודד עם קשקשים ביעילות

קשקשים הם תופעה מעיקה ומציקה, שנוצרת כתוצאה מאי-איזון ברמות החומציות של הקרקפת שלנו. שמן הזית מכיל שפע נוגדי חמצון ושומנים בריאים, שמסייעים לתרום לוויסות החומציות בראשנו.

כדי לטפל בקשקשים ולהימנע מהם לאורך זמן, טרם השינה כדאי לנו לטפטף 10 טיפות של שמן זית לכף ולחמם את השמן מעט (מעט מאוד ולא ברמה גבוהה), כדי שייספג יותר בקלות בשיער ויתרום לתוצאות איכותיות יותר.

לאחר מכן, לפני השינה, נמרח בערך עשר טיפות של השמן החם על שיערנו ונעסה את הקרקפת שלנו בעדינות.

נלך לישון יחד עם השמן עלינו (ניתן לחבוש כובע גרב או לעטוף את השיער בבנדנה, אם איננו רוצים להכתים את הכרית), כדי לאפשר לשמנים להיספג בקרקפת לאורך הלילה.

בבוקר שלמחרת, נחפוף את השיער בעדינות. ככל שנקפיד להעשיר את השיער בשמן זית, כך שמן הזית יעניק לשיער יותר לחות, שתסייע להקל ואף למנוע את היובש באזור הקרקפת.