מה הופך רוכבי אופניים לסופר אתלטים ואילו תוספי תזונה אתם יכולים לקחת כדי לשפר ביצועים למנוע פציעות ולהתאושש במהירות מתחרות לתחרות

בתור רוכבי אופניים, אתם בוודאי  מודעים לרמת הכושר שאתם צריכים להגיע אליה על מנת לשרוד ולשפר ביצועים בספורט התובעני הזה. רמת הסיבולת הנדרשת מרוכבי אופניים היא מבין הגבוהות הידועות בעולם הספורט בכלל והספורט התחרותי בכלל. רכיבה על אופניים דורשת כמות גבוהה מאוד של אנרגיה (כשלפחות 15 אחוז מתוכה מגיעה מחלבונים), שכן בזמן רכיבה אנחנו שורפים הרבה מאוד קלוריות ומאמצים את כל שרירי הגוף ואפילו את המוח! הרי בזמן רכיבה על אופניים נדרשת מאיתנו יציבות, ריכוז והרבה מאוד שיווי משקל. כך שאין פלא שרוכבי אופניים הם מבין צרכני תוספי התזונה המובילים ביותר בעולם הספורט. אז אילו תוספי תזונה אתם פשוט חייבים להחזיק בארון (או בתיק)?


אומגה 3: לשרירים, לחיטוב ולמוח

תוסף התזונה מספר אחת בעולם, מומלץ לכל אחד ואחת אך בייחוד לספורטאים ובעיקר לספורטאי סיבולת ולרוכבי אופניים. צריכה יומית של חומצות שומן מסוג אומגה 3 תעניק לכם את הבוסט שאתם צריכים על מנת לשפר ביצועים ולהישאר בכושר שיא, וזאת בגלל שלוש סיבות מרכזיות: אומגה 3 מייעלת את תהליך בניית מסת השריר, מעודדת שריפת שומנים בגוף, ועוזרת לתהליך החיטוב. מעבר לזה מדובר בתוסף תזונה שהוכח כיעיל לשיפור הזיכרון והביצועים הקוגנטיביים ביניהם גם רמות הריכוז הנדרשות לרוכבי אופניים.


riding on bicycle race


כורכומין: למפרקים, לפציעות ולסיבולת לב ריאה

כוכב נוסף על מדף תוספי התזונה הוא הכורכומין. גם הוא, מתאים לכלל האוכלוסייה אך מחזיק ביתרונות היחודיים לספורטאים ולרוכבי אופנים. אין רוכב אופניים שלא מכיר את תחושת העומס על המפרקים הנגרמת כתוצאה מאחיזה בכידון והפידול הממושכים. הכורכומין הוא חומר אנטי דלקתי ונוגד חימצון עוצמתי ביותר אשר מסייע לנטרל רדיקלים חופשיים (שגורמים לנזק לרקמות) ובכך מפחית ואף מונע נזק למפרקים. בנוסף נטילת כורכומין משפרת את זרימת הדם לאיברים וביניהם ללב ולריאות,  ובכך מגבירה את הסיבולת פלאים.


אבקת חלבון: למסת שריר, לקלוריות הדרושות ולביצועים

תוסף התזונה שהוא הרבה מעבר לתוסף, אבקת חלבון היא פריט חובה בארונו של כל ספורטאי ובוודאי שאצל כל רוכב אופניים. רוכבי אופניים מקצועיים צורכים אלפי קלוריות מדי יום ובייחוד בתקופה של תחרויות. על מנת להגיע לביצועים גבוהים, לשמור על מסת שרירים מתאימה, ורמות סיבולת גבוהות (חשוב לזכור שהלב הוא השריר המרכזי שמופעל בזמן אימוני סיבולת), רוכבי אופניים צריכים לצרוך הרבה מאוד חלבונים, בעצם בין 10-15 אחוז מהתפריט היומי שלהם צריך להיות מורכב מחלבונים. הדרך הנוחה, הביאה והנקייה ביותר להוספת חלבונים לתפריט היומי של כל ספורטאי ובוודאי של רוכבי אופניים, היא ע"י צריכה יומית (או דו יומית) של אבקת חלבון.