מהו הקזאין?

הקזאין הינו קבוצת חלבונים המהווה את המרכיב החלבוני העיקרי שבגבינה,  80% מסך החלבון הכולל, אם להיות מדוייקים. גם בתוך הקזאין עצמו קיימות שלוש צורות ביטוי של חלבון זה: קזאין מיסלרי, קזאין סידני וחלבון חלב מבודד.

בתהליך פירוקו (בידודו) של הקזאין, משתחרר פפטיד בשם קאזמורפין ויחד איתו גם עושר רב של יותר מ – 13 חומצות אמינו החיוניות לגוף! 8 מתוך החומצות הנ"ל, אינן ברות יצור עבור הגוף באופן עצמאי מה שהופך את חלבון קזאין למקור היחיד הקיים לחומצות אמינו חשובות אלו.

חלבון קזאין נמנה על קבוצת החלבונים המלאים, בשל אותו העושר בחומצות אמינו בו הוא ניחן. חומצות אלו משרות פעולת פירוק איטית של חלבון קזאין בגוף ולכן הוא מעולה כל כך עבור הזנה עקבית, יציבה ומבוקרת של תאי השריר והגוף.

יתרונותיו של חלבון קזאין

חלבון קזאין מהווה מקור חלבון איכותי ונפלא לכל אדם ולמתעמלים ומפתחי גוף בפרט, זאת הודות לתכונה הבסיסית שלו של פירוק איטי מאוד ומתמשך במעיים.

חלבון קזאין מפעיל את השפעתו המזינה באופן התפרקותו היחודי: חלבון קזאין, בבואו במגע עם מיצי העיכול בקיבה, הופך אותם למרקם מסיס כמעין ג'ל. מרקם ג'ל זה מבטיח היטמעות מוחלטת של הנוזל בכל מערכות הגוף באופן שווה ומאוזן.

יתרה מכך, בשל צמיגות הג'ל, הוא נספח בדפנות הקיבה טיפין טיפין, דבר המבטיח הזנה איטית ושחרור חומצות אמיניות הקריטיות לגוף לאורך זמן.

טווח זמן משך הפירוק של חלבון קזאין מרגע שצרכנו אותו, אידאילי גם עבור הזנה כללית של הגוף וגם עבור שיקום מיידי של שריר לאחר אימון. זאת משום שטווח הפירוק נע בין 40 דקות מרגע צריכתו ועד 7 שעות לאחר מכן לכל היותר! תארו לכם כמה טוב ניתן להרגיש, אילו היינו זוכים ל"תזונת קזאין" מדי 7 שעות?

בתכונה זו נבדל חלבון קזאין מכל מקורות החלבון האחרים, איכותיים ככל שיהיו. פירוקו האיטי של חלבון קזאין (עד למשך של 7 שעות) מבטיח הזנה ממושכת של השרירים ולכן הוא מומלץ בפי כל לצריכה לפני השינה.

הרי במהלך הלילה הגוף שרוי במצב צום ואינו מוזן כלל. חלבון קזאין מגבה את ההשרירים מבחינה זו ולא נותן לעבודת השרירים הרבה להתקדמות שהשגנו, לרדת לטמיון. אותו כנ"ל תקף גם לגבי יום עמוס במיוחד בו אנו יודעים מראש כי לא תהיה לנו נגישות למזון.

יתרון נוסף ובולט של חלבון קזאין הוא הגנתו היציבה על השרירים מפני פציעות, הידלדלות ונסיגה, זאת מפני שהוא נחשב כמדכא התפרקות חלבונים. לצד זה, חלבון קזאין עשוי לסייע גם בסינתזה שבין יתר החלבונים המצויים בסביבתו ומעלה את איכותם בעצם שיתוף הפעולה ההדדי ביניהם.

בכך אנו משיגים את השלם השווה יותר מסך כל חלקיו.

 

לאבקות החלבון הנמכרות ביותר לחצו כאן >>

כיצד ניתן לצרוך חלבון קזאין?

האמת היא שחלבון קזאין מצוי גם במוצרי חלב אך על מנת לזכות למנה ראויה עלינו לצרוך כמות בלתי אפשרית שלהם.

אפשרות נוחה בהרבה וממקור חלבון קזאין איכותי יותר, קיימת באבקות חלבון קזאין מבודדות. אבקות חלבון קזאין קיימות לרכישה ועיון בחנויות טבע, תוספי תזונה וכושר וברחבי האינטרנט.

אבקות חלבון ממקור חלבון קזאין עשירות בקזאין, 20 גרם חלבון איכותי מבודד לפחות למנת הגשה, חומצות אמינו עוצמתיות, ויטמינים ומינרלים וכן, הן דלות כמעט ב 100% בפחמימות ושומן.

סוכרים וכולסטרול, אין בהן כלל. בדומה לאבקות חלבון מי גבינה, גם אבקות מסוג חלבון קזאין מגיעות בשלל טעמים מרעננים בהתאם ליצרנים השונים. תהנו!